Spichlerz dworski w Nowym Siole zostanie wyremontowany i zyska całkowicie nowe funkcje. We wtorek (13.06) podpisano umowę na sfinansowanie prac pomiędzy Gminą Cieszanów i Fundacją Most the Most.

Spichlerz dworski w Nowym Siole to budynek, który zwyciężył w I Konkursie Nasz Zabytek w województwie podkarpackim. Nagrodą jest dotacja w wysokości 1 mln zł, która ma być przeznaczona na prace renowacyjne obiektu. We wtorek (13.06) nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Gminą Cieszanów i Fundacją Most the Most.

Na uroczystości obecni byli między innymi: Brygida Ślabska – prezes Fundacji Most the
Most, Mirosław Szczęśniak –Dyrektor Rozwoju regionu Pionu Relacji i Rozwoju BGK
Region Podkarpacki, Alicja Markowicz – podkarpacki oddział BGK, Marcin Kurnik – prezes
fundacji Q oraz gospodarz burmistrz Zdzisław Zadworny.

Sam budynek spichlerza użytkowany był dotychczas głównie jako powierzchnia magazynowa, a w czasie trwania cieszanowskich festiwali rockowych pełnił funkcję centrum działalności organizacji pozarządowych. Teraz władze planują stworzyć tu Cieszanów Music Experience, czyli miejsce, które będzie żyło muzyką i działalnością społeczną przez cały rok.

W zamyśle trzy piętra zostaną zagospodarowane na miejsca spotkań mieszkańców i lokalnych działaczy. Znajdzie się tam między innymi muzeum rocka i nie tylko, miejsce dla Kół Gospodyń Wiejskich, sale muzyczne na zasadzie laboratoriów, które mają być miejscem zabaw dla całych rodzin oraz studia nagraniowe – informuje Agnieszka Kopciuch z Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów.

Wiela wskazuje zatem, że spichlerz po ukończeniu prac będzie nie tylko cieszanowskim centrum muzyki, ale również miejscem ciekawych spotkań i zabaw.

Tego dnia uczestnicy spotkania i konferencji prasowej zasadzili również siedem biało-czerwonych jabłonek w ramach ogólnopolskiej akcji promowania Polski i zdrowego trybu życia organizowanej przez fundacje State of Poland. Jej zamysłem jest drzew owocowych w reprezentatywnych miejscach miast i miasteczek tak aby nie tylko upiększały okolicę, ale również by kojarzyły się z tym co u nas wyjątkowo cenne – ekologią i naturą.

Galeria zdjęć z wtorkowej konferencji prasowej, podpisania umowy i sadzenia jabłonek.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here