Fot. Pani Urszula z Cieszanowa

Spichlerz w Nowym Siole zwyciężył w I Konkursie Nasz Zabytek w województwie podkarpackim. Teraz rozgrywa się kolejna rywalizacja, w której mieszkańcy Nowego Sioła i okolic mogą zgłaszać pomysły na funkcję społeczną tego budynku. Propozycje przyjmowane są przez organizatorów – Fundację Most the Most – do 3 lutego.

Mieszkańcy Cieszanowa i okolic z zaangażowaniem wzięli udział w I Konkursie Nasz Zabytek, dzięki czemu, w województwie podkarpackim zwyciężył Spichlerz w Nowym Siole. Teraz można zgłaszać swoje propozycje dotyczące społecznej funkcji wykorzystania obiektu.

– Zastanów się czego brakuje w Twojej okolicy. Może to miejsce spotkań, wystaw, koncertów, zajęć edukacyjnych, siedziba Koła Gospodyń Wiejskich, sala warsztatowa, klub dyskusyjny? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy? – mówi Róża Zabojszcz z Fundacji Most the Most, zachęcając do udziału.

Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny na stronie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-podkarpackie/ lub przez telefon: 22 47 55 111 / +48 517 884 088.

Po zebraniu propozycji Fundacja przeanalizuje wszystkie zgłoszone pomysły. Bardzo ważna będzie również opinia właściciela obiektu oraz niezbędna akceptacja konserwatora zabytków. Na tej podstawie nastąpi wybór najlepszych projektów. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z właścicielem i przyznanie dofinansowania na rewaloryzację zabytku oraz dostosowanie go do wybranych w konkursie funkcji. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 zł.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. @Wybór jest jeden
    Jak tak bardzo chcesz pomóc to idź na front. Juz jest dość takich punktów w kraju. Tworzenie więcej zachęt będzie skutkować roszczeniowoscią imigrantów zarobkowych (nie wszyscy pochodzą z terenów objętych działaniami wojennymi).
    Polecam zrobić tam izbę pamięci ofiar OUN-UPA z obszaru powiatu lubaczowskiego oraz repatriantów, którzy uszli z życiem przed tą dziczą.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here