W minioną niedzielę (15.10), mieszkańcy Lubaczowa i okolic wspólnie uczcili pamięć Świętego Jana Pawła II. Tegoroczny Dzień Papieski odbył się pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia.”

Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 w konkatedrze w Lubaczowie, gdzie odprawiona została msza święta z homilią, której przewodniczył ks. dziekan Andrzej Stopyra, a uczestniczyli w niej liczni przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji katolickich. O godzinie 18:00 odbył się ostatnich już recital organowy w ramach VI Lubaczowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej 2023. Wykonawcą był Jarosław Tarnawski z Poznania.

Po godz. 20:00 odbył się natomiast apel papieski. Pod obeliskiem i przy krzyżu, upamiętniającym pobyt Ojca Świętego w Lubaczowie w dniach 2-3 czerwca 1991 roku, złożono wieńce kwiatów i zapalono znicze. W uroczystości uczestniczyły delegacje władz samorządowych na czele z burmistrzem Krzysztofem Szpytem, Klubu Inteligencji Katolickiej i mieszkańców.

Następnie uczestnicy wydarzenia wyruszyli w procesji z portretem św. Jana Pawła II drogą papieską do Sanktuarium. Tutaj, o godzinie odbył się Apel Jasnogórski przed obrazem Matki Bożej Łaskawej. Wydarzenia zwieńczył przemarsz pod pomnik Papieża Polaka przy kościele św. Karola Boromeusza, gdzie o godzinie 21:37, w godzinę śmierci Jana Pawła II, uczestnicy uczcili jego pamięć chwilą ciszy.

Galeria zdjęć, fot. Rycerze Kolumba Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

9 komentarze

 1. Do Babinicz z 18:37. Każdy tutaj widzi, że pisze jako AntyPiS a nie jak Ty polaku2010 vel Babiniczu piszę w wielu kometarzach. Przypomnę komentarz chyba Niemca2010: ,,W związku z brudną kampanią Prawa i Sprawiedliwości, jej sympatyków i fanów, publikują listę nazw użytkowników wykorzystywaną przez jedną i tę samą osobę – polak2010 (kolejność alfabetyczna):

  – AntyPic1
  – #antypis
  – Babinicz
  – Ewa Kopacz (gościennie ?)
  – Jajeczko
  – Kmicic
  – Kuklinowski
  – Sprawiedliwy
  – Owsiak
  – Młody
  – Skad
  – Oleńka (chłop nawet potrafi zmienić płeć na potrzeby hejtowania ?)
  – polak2010
  – Radosław
  – Radosław z Cieszanowa
  – Radziwiłł
  – Owsiak
  – Osioł.
  – Ziomal. (ten z kropką ;))

  To standardy znane z Rosji i z Białorusi.

  Informację na ten temat potwierdza również tutejsza redakcja w swoim komentarzu: https://elubaczow.com/2023/09/18/premier-mateusz-morawiecki-z-wizyta-w-narolu-relacja/#comment-651663

  Uważam, że taka informacja powinna znaleźć się zaraz na początku sekcji komentarze.”

  Piszę sobie kiedy chcę bo jestem sam sobie szefem i to ja sobie decyduję kiedy tutaj odpisuję na portalu. Są momenty, ze nie piszę od razu bo ma robotę. Nie jestem hejterem. Jestem Polakiem, który wyraża swoje zdanie o złej władzy PiS. Żadnym hejterem za kasę w odróżnieniu do CIebie nie jestem Nie mierz mnie poprzez pryzmat swojej osoby. Moje życie seksualne to moja sprawa. Ja się w Twoje nie wtrącam. Dzieci są od tego, że musisz je posiadać czy chcesz je posiadać. Bo widzę, że dla Ciebie dzieci to mus a nie chęć ich posiadania. Masz dzieci i co musisz je kochać czy chcesz je kochać I tyle koniec prywaty. A tym psem to ja już wiem o co chodzi. Po prostu z Ciebie taki ,,wierny piesek” PIS-u, któremu wkrótce skończy sie karma czyli hajs z PiS-u.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here