W Lubaczowie rozpoczyna się VI Lubaczowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. Koncerty odbywać się będą w Kościele pw. św. Karola Boromeusza.

Festiwal jest doskonałą okazją do zapoznania się z pięknem muzyki kameralnej i organowej. Występy artystów o wysokim kunszcie wprowadzą słuchaczy w atmosferę harmonii i spokoju. Już 17 września będziemy mieli okazję uczestniczyć w koncercie kameralnym, w którym wystąpi Anna Mikołajczyk-Niewiedział z Warszawy, sopranistka oraz Wacław Golonka z Krakowa, organista. Kolejny koncert odbędzie się 24 września. Z recitalem organowym zaprezentuje się Paweł Wróbel z Kielc. Na 1 października planowany jest koncert kameralny. Udział w nim wezmą Jarosław Bester z Krakowa, akordeonista oraz Jan Bokszczanin z Legionowa, organista. Na ostatni koncert Festiwalu organizatorzy zaproszą 15 października. Będzie to recital organowy przy udziale Jarosława Tarnawskiego z Poznania. Początek wszystkich koncertów o godz. 18:00.

Kierownictwo artystyczne Festiwalu pełni prof. dr hab. Jan Bokszczanin, który czuwa nad przygotowaniem artystycznym wszystkich występów. Festiwal ma także swoich patronów honorowych – biskupa Mariana Rojka, starostę lubaczowskiego Zenona Swatka i burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here