W środę (11.10) na terenie powiatu lubaczowskiego doszło do dwóch potrąceń rowerzystów. Kierujący jednośladami zostali poszkodowani w zdarzeniach, które miały miejsce w Lubaczowie i Narolu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w środowy poranek, tuż po godz. 8:00 na ul. Mickiewicza w Lubaczowie, nieopodal Szpitala Powiatowego. Jak wstępnie ustalono, do potrącenia rowerzysty doszło w momencie włączania się do ruchu przez kierującego osobowym oplem, kiedy w tej samej chwili na przejście dla pieszych, bez zatrzymania się, wjechał 73-letni rowerzysta. 62-letni kierowca osobówki, nie zdołał wyhamować i potrącił kierującego jednośladem, który trafił do szpitala.

Do drugiego potrącenia rowerzysty doszło ok. godz. 22:00 na ul. Warszawskiej w Narolu.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 53-letni mieszkaniec Narola zjeżdżając rowerem z chodnika wjechał wprost pod jadący jezdnią samochód marki Audi, którym kierował 20-latek z gminy Narol. Kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało, że miał on ponad 1 promil alkhou w wydychanym powietrzu – infomuje informuje asp. Anna Hanus-Witko, oficer prasowy KPP w Lubaczowie.

Potrącony rowerzysta został przewieziony do szpitala w Tomaszowie Lubelskim.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia w Narolu, fot. OSP Narol.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here