Fot. KPP Lubaczów

W Lubaczowie na ulicy Wyszyńskiego doszło do potrącenia 73-letniej rowerzystki. Mieszkanka Lubaczowa z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Dziś (23.01) o godz. 16:30 dyżurny KPP Lubaczów otrzymał informację, że na ulicy Wyszyńskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki Dacia, 53-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, wyjeżdżając z ulicy Rzemieślniczej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce jadącej ulicą Wyszyńskiego. W wyniku czego doszło do zderzenia. Rowerem poruszała się 73-letnia mieszkanka Lubaczowa – relacjonuje starszy aspirant Monika Tomczyszyn-Pachołek, rzecznik KPP Lubaczów.

W wyniku tego zdarzenia rowerzystka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Jak się okazało jednoślad nie posiadał żadnego oświetlenia, a kobieta nie była wyposażona w elementy odblaskowe. Oboje kierujący byli trzeźwi.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

 1. Dlaczego policja nie prowadzi akcji bezpieczny pieszy/rowerzysta, która bym miała wyłapać i uświadomić ww o zagrożeniu poruszania się rowerem bez oświetlenia, czy tez opaski odblaskowej (również piesi)?
  Dostęp do oświetlenia rowerowego jak cena, jest naprawdę łatwy.
  Nałożenie kary na takiego rowerzystę czy pieszego, powinno pomoc w zrozumieniu problemu.

  • Lepiej siedzieć w krzakach i ganiać kierowców. Co oczywiście też ma swoje pozytywne strony.

   Niestety, ale na ulicy Wyszyńskiego codziennie towarzyszy nam plaga nieoświetlonych i nieoznaczonych rowerzystów, którzy sami proszą się o kłopoty. Słabe oświetlenie ulicy, wieczorowa pora, a w dodatku deszcz, sprawiają że niewiele potrzeba do nieszczęścia. Ale najwidoczniej nikomu to nie przeszkadza.

 2. Milicja zamiast strzelać z granatników, zabawiać się z młodymi laskami w służbowych samochodach, bić kobiety na demonstracji, czy napadać na stację diagnostyczną niech zrobi choć raz coś pożytecznego i przypilnuje rowerzystów których nie widać na drodze.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here