Potrącenie młodego rowerzysty w Antonikach [ZDJĘCIA]

0

Policjanci z Lubaczowa wyjaśniają okoliczności potrącenia przez samochód 10-letniego rowerzysty, do którego doszło wczoraj (09.05) w Antonikach. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem trafił do szpitala. Obrażenie na szczęście nie okazały się bardzo poważne.

Do potrącenia 10–latka doszło we wtorek po południu w miejscowości Antoniki w gminie Lubaczów.

Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, chłopiec jadąc na rowerze prawą stroną drogi, wykonując manewr skrętu w lewo, nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo wyprzedzającym go samochodem marki Hyundai, kierowanym przez 58-letnią mieszkankę gminy Narol – relacjonuje mł. asp. Anna Hanus-Witko, p. o. oficera prasowego KPP w Lubaczowie.

10-latek został przewieziony do szpitala, na szczęście obrażania których doznał potrącony rowerzysta, nie zagrażają jego życiu.

Policjanci przypominają, by pamiętać o bezpieczeństwie.

Teraz, gdy dni stają się cieplejsze i dłuższe, rowerzystów oraz motocyklistów na ulicach jest coraz więcej. Pamiętajmy! Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl, czy rower – w trosce o siebie i innych uczestników ruchu drogowego musimy stosować się do obowiązujących przepisów, zasad bezpieczeństwa oraz zachować zdrowy rozsądek na drodze. Musimy też pamiętać, że jazda na rowerze to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Poruszając się jednośladem, nie chroni nas karoseria, poduszki powietrzne czy inne systemy bezpieczeństwa – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here