Przed nami ostatnia prosta kampanii wyborczej przed niedzielnymi (15.10) wyborami parlamentarnymi. W ostatnich dniach nasi kandydaci mieli okazje spotkać się ze swoimi liderami.

Podkarpacie w miniony weekend stało się ogólnopolskim centrum prowadzenia kampanii wyborczej. To za sprawą odwiedzin naszego regionu przez liderów głównym ugrupowań. Wyborcza batalia rozpoczęła się w piątek (06.10), kiedy to o jednej porze w Krośnie pojawili się Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz. Pierwszy z nich wspierał lidera listy Nowej Lewicy Łukasza Rydzika, a drugi kandydatów ludowców.

Głównym wydarzenia politycznym tego dnia w regionie była jednak wizyta Donalda Tuska w Przemyślu. Tutaj swoją okazję do promocji miał Marcin Piotrowski z Gorajca, który startuje z trzeciego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej. W pierwszej części spotkania wystąpił on z głośnym apelem, aby „rozbudzić całe Podkarpacie”.

O Piotrowskim mówiono także w dalszej części dyskusji, kiedy to jeden z jej uczestników zapytał przewodniczącego Donalda Tuska, czy ten przyjedzie do Lubaczowa na otwarcie biura poselskiego Marcina Piotrowskiego (ten fragment w powyższej relacji od 46:20).

– Słyszałem wystąpienie bardzo energetyczne kolegi Piotrowskiego. Słyszałem o jego legendarnym temperamencie i bojowości – rozpoczął odpowiedź Donald Tusk, który w dalszej części zachwalał całą listę kandydatów KO.

Z kolei w niedzielę (08.10) w Jasionce odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, w której uczestniczył prezes partii Jarosław Kaczyński. Na miejscu obecni byli także kandydaci, a wśród nich nie mogło zabraknąć poseł na Sejm RP Teresy Pamuły z Lubaczowa, która ubiega się o reelekcję z piątego miejsca na liście. Na miejscu wspierali ją jej zwolennicy, o czym można przekonać się oglądając zdjęcia na jej profilu.

Jak się okazuje „weekend z liderami” wcale nie zakończył kampanii, a wręcz na dobre otworzył jej ostatnią prostą. W najbliższych dniach kandydaci będą zapewne starać się wykorzystać każdą okazję do wyborczej agitacji. Dowodem na to niech będzie fakt poniedziałkowego (09.10) spotkania czwórki z nich (Renata Drewniak i Bartosz Romowicz z Trzeciej Drogi, Marcin Piotrowski z Koalicji Obywatelskiej i Łukasz Rydzik z Nowej Lewicy) na lubaczowskim bazarze.

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę 15 października. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7:00 – 21:00.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

55 komentarze

 1. Cyt. ,,Słyszałem wystąpienie bardzo energetyczne kolegi Piotrowskiego. Słyszałem o jego legendarnym temperamencie i bojowości – rozpoczął odpowiedź Donald Tusk, który w dalszej części zachwalał całą listę kandydatów KO.”
  Też to pamiętam jak dzieciom kazał krzyczeć cyt. Jeb..ć PiS”

 2. ⚠️⚠️⚠️ UWAGA! PiS-Troll ALERT ⚠️⚠️⚠️

  W związku z brudną kampanią Prawa i Sprawiedliwości, jej sympatyków i fanów, publikuję listę nazw użytkowników wykorzystywaną przez jedną i tę samą osobę – OSZUSTA polak2010 (kolejność alfabetyczna):

  – AntyPic1
  – #antypis
  – Babinicz
  – Ewa Kopacz (gościennie :D)
  – Jajeczko
  – Kmicic
  – Kuklinowski
  – Lana
  – Młody
  – Sprawiedliwy
  – Oleńka (chłop nawet potrafi zmienić płeć na potrzeby hejtowania :D)
  – Osioł. (ten z kropką)
  – Owsiak
  – polak2010
  – Radosław
  – Radosław z Cieszanowa
  – Radziwiłł
  – Skad
  – Ziomal. (ten z kropką ;))

  To standardy znane z Rosji i z Białorusi.

  Informację na ten temat potwierdza również tutejsza redakcja w swoim komentarzu: https://elubaczow.com/2023/09/18/premier-mateusz-morawiecki-z-wizyta-w-narolu-relacja/#comment-651663

  Uważam, że taka informacja powinna znaleźć się zaraz na początku sekcji komentarze.

 3. polak2010 vel Radziwiłł Wydaje Ci się, że to kącik wzajemnej adoracji. Po prostu kilka osób zgadza się że sobą i ma podobne zdanie. Natomiast lepsze jest kółko ,,wzajemnej adoracji” niż ,,własnej asoracji” gdzie ktoś tak jak Ty ucieka się do tworzenia nowych nicków by samemu sobie przyznawać rację. Każdy Ciebie już dawno przejrzał.

 4. W armii bulgocze, pisowskie bezpieczeństwo to farsa, cywil Błaszczak chcial ustawiać sobie generałów i teraz dopiero zacznie wyplywać pewnie coś w stylu działań Misiewicza. PiS robi parodie z armii polskiej. Na deser zbuntowała się warszawska żandarmeria, że odmawia zabawy z wieńcami. Aż sam Kaczyński musiał niesapujący mu wieniec zabrać i z siebie głupka zrobić. Do końca kampanii PiS zrobi z siebie totalnych głupków.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here