Znamy coraz więcej kandydatów, którzy startować będą w październikowych wyborach parlamentarnych. Dużym zaskoczeniem jest tu Marcin Piotrowski i jego wysoka pozycja na liście Koalicji Obywatelskiej.

Powiat lubaczowski w wyborach parlamentarnych należy do okręgu numer 22. Ten obejmuje dość spory obszar, bo miasta na prawach powiatu – Krosno i Przemyśl oraz powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski,
przemyski, przeworski i sanocki. Do rozdzielenia jest tu 11 mandatów poselskich, a wyniki poprzednich wyborów potwierdzają, że by dostać się do Sejmu RP trzeba zdobyć około 10 tys. głosów. Do tego odpowiedni wynik musi zrobić także cała lista danej partii czy koalicji.

Mają powyższe na uwadze, pamiętać trzeba, że drogą do poselskiego mandatu jest rozpoznawalna osobowość, właściwa lista i dodatkowo wysokie na niej miejsce. Wydaje się, że kryteria te spełnia kandydatura Marcina Piotrowskiego z Gorajca, który otrzymał trzecie miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu. Co ważne, to osoba szeroko znana nie tyko w powiecie lubaczowskim, w którym zresztą jest radnym, ale także w całym regionie. To nie tylko za sprawą odnoszącego sukcesy Festiwalu Folkowisko, ale także dzięki ogromnemu zaangażowaniu w pomoc obywatelom Ukrainy już od pierwszy dni wojny. Marcin ma też inne ważne cechy w działalności politycznej – nie boi stanąć w obronie słabszych, czy głośno mówić o swoich przekonaniach. Tak było choćby w przypadku uchwały Rady Powiatu (uchylonej zresztą później przez tę samą Radę) w sprawie wprowadzenia u nas „strefy wolnej od LGBT”, przeciw której głosował jako jedyny. Innym przykładem może być zaangażowanie w Strajk Kobiet. Inicjatyw i projektów, w które angażował się Piotrowski jest jednak znacznie więcej i miały także często charakter międzynarodowy.

Aktywność na wielu płaszczyznach Marcina Piotrowskiego przez ostatnie lata sprawia, że zyskał on sobie sporą popularność, a w połączeniu z aktywną kampanią wyborczą (taką zresztą już prowadzi) może się przełożyć na wysoki wynik wyborczy, a tym samym mandat poselski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

75 komentarze

 1. Jak dla mnie jest bardzo proukraiński, o tych harcach w Górach, tańcach i innych zabawach hucznych odbywających się akurat w dniach rzezi na Wołynie wspomnę . Gdyby to robił w innych dniach to ok, ale akurat wtedy??! Ukrainiec na naszej polskiej ziemi, i jeszcze ma być w polskim Sejmie ?!

  • Trudno odpowiedź na tego typu komentarz, stąd trzeba zadać pytanie odwrotne, jaki masz cel próbując wiązać festiwal, który raz nawiązywał do kultury ukraińskiej, innym razem do żydowskiej, innim do polskiej, następnie sytuacja kobiet na wsi, tematyka wesela, innym razem zabobony na wsi – jako pro ukraiński? Czy jakiś jeden procent ma definiować 100% ? To tak jakby ktoś widząc krzyż w sejmie uważał że tam tylko katolicy siedzą, albo jak w Polsce jest ambasada Zimbabwe, to wszyscy w Polsce są pro Zimbabwe.

  • Tego nie wiem, bo ja nie z PiS ani z żadnej innej opcji. Nie ma dla mnie w Polsce żaddnej partii, która by miała coś do zaprezentowania. Przez 8 lat słuchamy w koło, co zrobił PiS, czego nie zrobiło PO, co zrobiło PO, czego nie zrobił PiS. Ileż można! U nas to tylko myślą, jak się dorwać do władzy, potem mają wszystkich wyborców daleko… Generalnie rzecz biorąc nie ma kandydata, na którego warto oddać głos.

  • Dlaczego sponsorowany? Czy redakcja nie może przedstawić realnej sytuacji związanej z kandydatem do parlamentu? Na obecną chwilę PiS nadal nie ogłosił listy kandydatów, tak samo PSL. Biorąc pod uwagę, że KO to główna siła polityczna, powoli spychająca PiS, to warto mieć na uwadze to, że pierwszy raz w historii powiatu mamy kandydata związanego z PO – KO, który ma realne szanse wejść do parlamentu (dotychczas powiat lubaczowski miał tylko posłów z PSLu – Michalika i obecnie z PiS – Pamuła) w końcu siła liberalna i mieszkańcy o liberalnych z elementami progresywnej lewicy poglądach mają swojego lidera.

 2. Ale ten pan Kołodziejczak 2 ma jeszcze inne zasługi które nie zostały tutaj wymienione, ma też talenty edukacyjne.
  Podczas lubaczowskiego strajku kobiet wykrzykiwał do dzieciaków ,, Jeb.ć PiS” i nakłaniał ich do powtarzania tych inwektyw.
  Takich w platformie ubywatelskiej potrzebują to ich poziom.

  • Kto wywołał wściekłość kobiet, które masowo wyszły na ulice miast i miasteczek? Marcin Piotrowski? Nie, to zrobili posłowie PiS i sterowany z Nowogrodzkiej Trybunał Julii Przyłębskiej, której talenty kulinarne są chyba o niebo większe od prawniczych . Całą winą Marcina jest to, że użyczył strajkującej młodzieży swojego nagłośnienia. Tak samo, jak wypożycza je nieodpłatnie na dożynki w Gorajcu lub inne lokalne potrzeby.

 3. A może naczytał się ile można wziąść rocznie na kilometrówkach nie mając auta, ile można wziąść za nie jedno biuro poselskie (widmo), rozdać dziecikm telefony komórkowe oplacane przez Sejm, a może i darmo pojeździć PKP i PKS-em.
  Polatać samolotem… I dobrze a tano zjeść w sejmowej gar kuchni zwanej restauracją.
  Któż to wie?

  • Dodaj, że te trzy palce prawej dłoni kojarzą ci się z tryzubem. Może to też trzy sylaby oznaczające osiem gwiazdek lub trzecia pozycja na liście? Nie znam się. To on się zna na marketingu i podprogowych informacjach mimicznych. Pośrednio z tego żyje.

  • W przeciwieństwie do ciebie niestety. Nie podzielam jego poglądów, ale uważam, że prezentuje zdecydowanie wyższy poziom od ciebie. Cieszy się większym poważaniem w powiecie niż ty na tym i innym forum. Ty nawet nie masz poważania na forum bez względu czy się nazwiesz tak czy inaczej, czy polak2010, Kmicic, Babinicz i inna zaraza. Każdy kto regularnie czyta pozna ciebie po komentarzu bez względu na to jak się nazwiesz.

 4. Troszkę poczytałem i zauważyłem, że pewne komentarze pisze jedna osoba To jest jakiś hejter.
  Ale wymienię które:
  – AntyPis
  -andrzejjj
  -JANko
  -Krzysztof Kasjer 2
  -Ziomal
  -Prawdziwy Kmicic
  -Jajeczko 2
  -123
  To jest jakiś hejter z rozdwojona jaźnią albo mu za to płacą ci z platformy obywatelskiej.
  Ale to jest bardzo niebezpieczny człowiek.

  • Bardzo niebezpieczny dla samego siebie jesteś ty w swoich wszystkich wcieleniach. Niestety jak każdy pisowiec jesteś zakłamany i chyba już w tę kłamstwa wierzysz. Dziwi mnie to, że portal nie usuwa twoich durnych komentarzy. . Na koniec , nie masz zdolności śledczych niestety. Mierzysz ludzi swoją miarą. Dla ciebie to niezrozumiałe, że kilka osób ma podobny punkt widzenia. Ty tego nie zrozumiesz, bo ty jedyny wyznawca PiSu dwoisz się i troisz, natworzyłeś ników, że sam wszystkich nie pamiętasz, sam zadajesz pytania i pod inną nazwą odpowiadasz sobie. Myślisz, że każdy tak robi. Niestety przyjmij do wiadomości, że jest więcej osób, króre myślą samodzielnie i mają swoje zdanie i nie potrzebują pisać w pięciu wcieleniach. Dużo osób, prędzej czy później zauważyło obludę PiS, ty jeszcze nie.

   • Nieładnie to polak2010 kraść czyjeś nicki. Stoję po stronie Jajeczko2. Możemy się kłócić, ale się szanujmy. Widzę, że już tak chorobliwie próbujesz mi dogryźć, że atakujesz bezczelnie bez żadnych zasad. To co odpierdzielasz na tym forum jest naprawdę polak2010 żenujące.

  • Padł tutaj zarzut, że piszę z wielu nicków. Oczywiście są to wymysły gościa którego ja przyłapałem na pisaniu z wielu kont. Tutaj piszę jako AntyPiS bo nie mam zablokowanego konta jak na konkurencyjnym portalu. Dlatego musiałem tam zmienić na Krzysztof Kaiser a potem jak i ten mi admin tam zablokował to dlatego dodałem dwójkę. Reszta to inni ludzie, którzy widzą jak PiS robi Nas w ciula. I ty polak2010 bo pod tym nickiem jesteś znany zniszczyłeś fora lokalne, które miały bym miejscem do dyskusji. A Ty sprawiasz, że to się stało siedliskiem propagandy. To Ty próbujesz tutaj ludzi oszukać pisząc z wielu nicków. I znów Ciebie polak2010 obnażyłem z Twojego kłamstwa i obłudy. Jesteś złym człowiekiem. Prawda się zawsze obroni.

  • Chyba o tym zapomniał. A, że chwilę się nie odzywałeś na forum to myślał, że nie zauważysz. Kiedyś też się była akcja podkradania się pod nicki i pisanie w moim imieniu czy użytkownika co się nazywał wtedy demos. polak2010 jak PiS. Coś próbuje atakować. A potem ja go złapię na tych krzywych akcjach to co chwila robi nowe. Ten gość chyba jest w PiS bo normalnie ta sama metoda, że jak jedno nie chwyta to wymyśla drugie. Złodziejstwo nicków i pisanie w czyimś imieniu, pod czyimś pseudonimem jest po prostu zachowaniem odrażającym.

  • Na pewno niektóre komentarze są pisane pod różnymi nickami przez tę samą osobę, ale nie trafiłeś na pewno z Prawdziwym Kmicicem 😛 To pokazuje, że po prostu zaklasyfikowałeś wszystkie komentarze nieprzychylne PiS jednej osobie nie mając świadomości, że na terenie powiatu jest masa ludzi nieprzychylnych tej partyjce.

   • No to musi mieć do współpracy jeszcze jednego gagatka i kto wie czy coś o tym nie wiesz bo jesteś tego pewien, ze to nie Kmicic ? Wiem, że dużo osób jest nieprzychylnych w powiecie lubaczowskim. Ale jak widzisz coś z mutikontami jest na rzeczy bo nagle od pajaców zaczęli mnie wyzywać. A nie byłem tego pewien ale zablefowalem i okazało się to prawdą. Za dużo razy ten ktoś sam sobienw takim samym stylu dogaduje sobie by stworzyć iluzji, że proPiS jest więcej niż jest naprawdę tutaj.

 5. Czyli co piszesz polak2010 pod pseudonimem Jajeczko, że sam sobie komentujesz posty. No i to jeszcze w objawoasz się w trzech osobach bo jeszcze Antypic jest. Facet kto ma w to uwierzyć, że Ty sam sobie nie odpowiadasz. A i Jajeczko2 ma inne IP niż te Twoje zaczynające się na 31 lub 88. Ludzie ślepi nie są i widzą, że coś nie gra w Twojej propagandzie.

 6. Żebyś wiedział. Nie tylko pajaców, ale też nieprzebranej rzeszy durniów nieuleczalnych, którym można wciskać kit. No a przede wszystkim krzykaczy, jak Kołodziejczak czy Piotrowski. Cała ich tzw. kampania to walenie w bęben. A bęben, jak wiemy, pusty jest.

 7. haha. Ale Ciebie polak2010 to boli. Nie mierz mnie swoją miarą. Ja nie działam Twoimi metodami i forumowiczów nie oszukuję pisząc z wielu nicków. Jak mogę to piszę pod swoim jednym. Ksiądz Tymoteusz to nie ja. Równie dobrze to możesz być Ty by dorobić sobie teorię, że ja niby robię to co Ty. A ja brzydzę się takim zachowaniem jakie Ty robisz.

 8. Wszyscy tak tu wypisują, jedni laurki drudzy hejtują a ja chciałbym wiedzieć co ten pan ma do zaoferowania. Chyba że chce wejść do sejmu i zastąpić posłanke Jachirę. Podobny styl i gust. Oprócz tego że to dorobkiewicz na wszystkim to nie widzę żadnych zasług. Nie zrobił niczego jako wolontariusz za wszystko ma kasę jego festiwal, fundacja bycie dyrektorem festiwalu CFF. No niech mi ktoś wskaże te zasługi bo chciałbym zrozumieć ten ludzki entuzjazm. Oprócz górnolotnych haseł i socjologicznego zmysłu jak ogłupić tłum to nic więcej nie widzę. A z tymi korzeniami ukraińskimi to pewnie coś jest bo w każdej plotce trochę prawdy. w końcu rodowe nazwisko Sola jak sam się wszędzie chwali. Dziwnie jakoś mało polskie.?

  • Marcin Piotrowski pokazał, że potrafi zebrać wokół siebie ludzi, którym chce się coś zrobić. Potrafił stworzyć festiwal, o którym głośno jest w całej Polsce; potrafił natychmiast zorganizować pomoc dla potrzebujących, którzy ucierpieli w wyniku putinowskiej agresji. Oby więcej takich ludzi.

   A uwagi o ukraińskich korzeniach nie rozumiem. W Polsce wszyscy mamy korzenie ukraińskie, białoruskie, żydowskie, niemieckie czy choćby tatarskie.

  • Panie Wołodyjowski, na terenie powiatu lubaczowskiego duża ilość ludzi ma ukraińskie nazwiska i korzenie. Jeżeli pan też stąd, to można się o gruuube pieniądze założyć, że ma pan w rodzinie krew Rusinów. Patrząc na wykresy haplogrupy genetycznej, do Sanu to jest po prostu dominat. Więc skończ waść głupoty pleść, wstydu oszczędź i najpierw sam swoje korzenie zbadaj a nie szukasz na podstawie plotek komuś korzeni. Głupie gadanie.

  • Z tego co widziałem na fb Piotrowskiego to jego dziadek o tym nazwisku dopiero co został odznaczony krzyżem odrodzenia Polski za działalność niepodległościową w solidarności, a ty tu gadasz o Ukraińskich korzeniach?! Kiedy Pan prokurator Piotrowicz z PiS skazywał ludzi z solidarności na więzienia inni walczyli o wolną PL… nie gadaj więc głupot o korzeniach jeśli nie wiesz jakie ty masz…

  • Widzę, że ten ancymonie spoza Lubaczowa. Widzę, ze to IP z Warszawy. No nieźle PiS-ie powiatowy musisz walczyć skoro trolla z Warszawy sobie wynajmujecie. To tylko pokazuje drodzy Państwo jak PiS traktuje Was za idiotów niszcząc fora lokalne propagandą. Twoje dwa ostatnie komentarze trollu są bezsensowne i po prostu głupie. Już nawet nicki Ci się mylą co potwierdza, że taktyka multikont i poprzez raidy robienie z ludzi idiotów jest tutaj obecne. Jak dla mnie to jest żałosne zachowanie i choćbym nie wiem jakbyś się starał będę z kimś takim walczył i wypalał gorącym żelazem w postaci argumentów.

 9. Mój głos ma, wystarczy kompromitowania powiatu w sejmie przez Panią Pamułe. Potrzeba nowych, świeżych którzy udowodnili, że potrafią stworzyć coś z niczego. Do Gorajca 15 lat temu to się tylko na grzyby jeździło, a teraz ludzie z całego kraju przyjeżdżają tam żeby poznać nasze piękne tereny. Facet zrobił dla promocji naszego powiatu więcej niż starości, Pamułowa i inni przez ostatnie 20 lat..

 10. Piotrowski promuje siebie. Nie ma tak dużych snickersów, po których przestałby gwiazdorzyć. To wolny kraj, więc mu wolno. Mnie do siebie nie przekona, boomersów też nie. Szanse ma tylko u części milenialsów i zetek. Musi sporo pracować poza naszym powiatem. W następnych wyborach może mu się uda.

  • Myślisz nieaktualnymi kategoriami, przestarzałym pomysłem generacyjnym zapominając o stanie świadomości, inteligencji i otwartości umysłu. Obserwując twoje komentarze widać, że jesteś zamknięty w jakimś karcerze wąskiego światopoglądu kreowanego przez TV, otoczenie itp, bez chęci zobaczenia tego, w jakim miejscu jest teraz świat. PiS jest w realiach 20 lecia międzywojennego, wiemy jak się w 1939 skończyło to wszystko, katastrofą, decyzje polityczne ówczesnej władzy doprowadziły do Wołynia, do takiego a nie innego przebiegu II wojny, do takiego a nie innego zachowania sojuszników, do wielkiej narodowej tragedii. Wszyscy winni tylko nie politycy 20 lecia międzywojennego. I analogicznie teraz, wszystko złe, tylko nie wspaniały rząd. Do czego ten rząd doprowadzi w perspektywie ok 20 lat, bo tyle zazwyczaj układają się procesy geopolityczne? Do identycznej jak przed II wojną tekturowej armii, parad dających przekonanie społeczeństwa, że Polska jest silna jak nigdy, tymczasem mamy identyczny scenariusz tworzenia zgnilizny i tragedii. Jak powiedział to jeden z byłych dyplomatów polskich, obecna polska dyplomacja wygląda jak cyrk stworzony z nietresowanych mapetów z zoo. Polska na salonach jest coraz bardziej śmieszna, państwo tekturowe jak pomnik ławka z polską flagą z dykty za kilkadziesiąt tys.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here