Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu ujawnili próbę przemytu papierosów. Kontrabanda ukryta była w progach i kokpicie osobówki.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Budomierz-Hruszew funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do prześwietlenia wielkogabarytowym urządzeniem RTG jeden z samochodów osobowych. W trakcie analizy obrazu, funkcjonariusze z podkarpackiej KAS stwierdzili anomalię w rejonie kokpitu oraz progów pojazdu. Następnie skierowali pojazd do kontroli szczegółowej, aby zweryfikować budzące wątpliwości wyniki skanera RTG. Podejrzenia okazały się słuszne, a funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili łącznie 32 940 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wobec podejrzanej obywatelki UA wszczęto sprawę karną skarbową. Zajęto również pojazd służący do przemytu oraz środki pieniężne w kwocie 2 100 zł. Dodatkowo, w stosunku do 33-latki, wystąpiono do Komendanta Straży Granicznej z wnioskiem o orzeczenie zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP i państw Schengen na okres 5 lat. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie – informuje Agnieszka Siwy, z-ca rzecznika prasowego Referat Komunikacji Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here