W niedzielę (24.09) w Lubaczowie wręczono nagrody laureatom XI Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2023. To wyjątkowy konkurs, który ma już na swoim koncie 30 lat.

Uroczysty wernisaż był nie tylko hołdem dla sztuki rysunku, ale także okazją do uczczenia pamięci wybitnej historyk, krytyk i teoretyk sztuki, dr Bożeny Kowalskiej. Lubaczowskie Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego to miejsce, gdzie artyści mogą zaprezentować swoje umiejętności, tworząc prace, które wyrażają ich wizje i emocje.

Podczas wernisażu zostaną wręczone nagrody laureatomListę zwycięzców przedstawialiśmy w lipcu. Przypomnijmy: Grand Prix w wysokości 15 000 zł otrzymał Dominik Woźniak, którego nagrodę ufundował prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. I nagrodę o wartości 8 000 zł otrzymał Keiji Matsumoto, a ufundował ją Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Emilia Pitucha zdobyła II nagrodę w wysokości 6 000 zł, ufundowaną przez Krzysztofa Szpyta, Burmistrza Miasta Lubaczowa. Marta Kawiorska została laureatką III nagrody o wartości 4 000 zł, a nagrodę ufundował Paweł Kapel, Prezes Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Ponadto, Anna Ciszek, Sławomir Ćwiek, Mateusz Domeradzki, Jarosław Grulkowski i Joanna Janowska-Augustyn otrzymają wyróżnienia w wysokości 2 500 zł, ufundowane z programu „Sztuki wizualne” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizacja Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie była możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, a także zaangażowaniu Powiatu Lubaczowskiego oraz Województwa Podkarpackiego.

Galeria zdjęć, fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here