W Oleszycach odbędzie się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczny Senior”. Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 25 września br. o godzinie 17.00, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleszycach, ul. Rynek 1.

Oszuści, niestety, nieustannie szukają nowych metod lub modyfikują swoje dotychczasowe strategie, aby skutecznie wyłudzać pieniądze od niewinnych ludzi, często stanowiące oszczędności całego życia. Przestępcy posługują się podstępem, podszywając się pod funkcjonariuszy lub podając się za dawno niewidzianych krewnych.

Policjanci nieprzerwanie ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze za pomocą tak zwanych „metod na policjanta”, „wnuczka”, „prokuratora” czy „amerykańskiego żołnierza”. Działając na podstawie zgłoszonych rekomendacji oraz widocznej potrzeby omówienia tego problemu, lubaczowscy policjanci zdecydowali się zorganizować debatę społeczną.

Spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący poniedziałek, ma na celu zidentyfikowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa, które mogą wymagać działań prewencyjnych ze strony Policji lub innych podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie ogólnego bezpieczeństwa.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie, mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w debacie społecznej. Wydarzenie odbędzie się 25 września br. o godzinie 17.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleszycach, przy ul. Rynku 1 – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do wspólnego zastanowienia się nad zagrożeniami i podejścia do kwestii bezpieczeństwa w naszej społeczności.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here