Łukasz Rudzik, fot. kadr z programu TVP.

W środowy (06.09) wieczór na antenie TVP1 miała miejsce druga odsłona programu „Polska mówi”, który nadawany był ze Stalowej Woli. W studio gościł m.in. Łukasz Rydzik z Oleszyc, lider listy Lewicy w naszym okręgu.

Z założenia nowy program TVP 1 ma podejmować najważniejsze i fundamentalne sprawy dla Polski. Jego formuła zakłada, m.in. rozmowy z mieszkańcami różnych miejscowości. W studio pojawiają się politycy oraz zaproszeni goście. W środę program nadawany był ze Stalowej Woli, a jednym z gości programu był Łukasz Rydzik z Oleszyc, który jest liderem listy Nowej Lewicy w naszym okręgu. Warto zaznaczyć, że w studio nie pojawił się żaden przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, która zbojkotowała ten program.

Choć formuła programu, jego prowadzenie oraz zachowanie części uczestników, pozostawiało wiele do życzenia, to reprezentant naszego regionu trzymał nerwy na wodzy i wypowiadał się merytorycznie. W czasie gdy inni przekrzykiwali się w temacie wyprzedaży majątku i prywatyzacji sprzed lat, Łukasz Rydzik zwrócił uwagę na realne problemy, które dotykają nasz region obecnie. Wspominał m.in. o Przemyślu, którego liczba ludności w ostatnich latach dramatycznie spadła.

Ja żyjąc tutaj widzę to co się dzieje, my mamy tutaj problem ze znalezieniem pracy. Młodzi ludzie nie mają perspektyw. Ja rozumiem, że my teraz rozmawiamy o prywatyzacji, ale rozmawiajmy także o tym co jest ważne dla naszych mieszkańców tu i teraz. Nasi młodzi mieszkańcy nie mają perspektyw, nie mają miejsc pracy, nasi seniorzy są zostawieni sobie. Na cały Podkarpaciu mamy tylko dwa oddziały geriatryczne, (…) mamy tylko jeden odział psychiatrii dziecięcej. To jest skandal – mówił Łukasz Rydzik.

Goście w studio ripostowali, że Podkarpacie „za rządów Prawa i Sprawiedliwości bardzo dobrze się rozwija”, podając przykłady konkretnych inwestycji drogowych, czy rozwój Stalowej Woli.

Młodzi Polacy na Podkarpaciu, generalnie na wschodzi, na południu, w Krośnie, w Przemyślu, w Lesku, w Ustrzykach – niestety tam nie mają perspektyw. Stalowa Wola jest zupełnie innym regionem od wschodniej części Podkarpacia. Zapraszam do Lubaczowa. Ja trzy lata walczyłem o to, żeby droga wojewódzka została wreszcie wyremontowana, bo była w tak tragicznym stanie, że Zarząd Dróg Wojewódzkich rozważał żeby tę drogę wycofać z użytkowania – ripostował Łukasz Rydzik.

Cały odcinek programy można obejrzeć na stronie vod.tvp.pl.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

11 komentarze

 1. I to ma być telewizja publiczna, na którą wszyscy płacą z podatków? Tego się nie da oglądać – to jest tak prostacka propaganda. O ile jeszcze stacje prywatne/komercyjne (np. TVN) też mocno sterują przekazem, to od TVP wymagałbym choćby promil obiektywizmu.

  • Mimo, że nie jestem za Lewicą, ale Pan Rydzik w sumie wziął nagłośnił temat. Sam oczywiście by tego nie zrobił, ale razem społeczna presja coś dała bo PiS w końcu zrobił tą drogę na Sieniawę. Taka prawda. A obłuda i hipokryzja to jak widzę, pisane jeszcze z dużej litery bo widać szanujesz to te wartości to Twoja domena. I przez lata Nam to udowadniasz jak hipokryzja i obłuda wygląda.

 2. Lewica to socjalizm To jest system połączony i to jest sprawa bezsporna.
  Patrzcie na kraje na świecie w których działa system socjalistyczny, tam jest ucisk społeczeństwa, tam nie ma klasy średniej jesteś Bogaty albo Biedny tam biedny jest nikim.
  Lewica zawsze podburzała rolników, omamiała ich pięknymi hasłami jacy to oni są ważni i że są w ucisku imperialistycznym.
  A jak socjaliści przejęli władzę to który rolnik się sprzeciwił i się opamiętał, że go lewactwo w konia robi to takiego rolnika na Sybir ot rządy Lewactwa.

  • To co jest w Korei Północnej to nie jest demokracja tylko dyktatura. Marzy się PiS-owi taka i taki ogłupiony naród. Przecież Koreę Północną uważa się za jedno z najszczęśliwszych miejsc na ziemi. Bo ludzie tam świata nie znają. I tak samo chce robić PiS przez swój aparat propagandy. Pokazują swój świat. Ot np. jak kiedyś cała Polska bawi się z WOŚP a TVPiS co robiło. Wymazywało serduszko i al bo nic nie mówi albo lakonicznie o tym, że WOŚP gra i są prowadzone zbiórki. A ludzie ślepi nie są.

  • Do czego te Twoje archaiczne wywody? Nie głosujmy na Lewicę, bo będziemy mieli w Polsce Koreę Północną? SLD rządził dwa razy i jakoś mieliśmy normalne demokratyczne państwo (nawet bardziej demokratyczne i mniej socjalistyczne w gospodarce niż mamy teraz) kontynuujące liberalną politykę gospodarczą Balcerowicza.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here