For. UM w Lubaczowie

W poniedziałek (21.08) w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie podpisano umowę na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Inwestycja kosztować będzie blisko 5 mln. zł.

Podpisana umowa, będąca efektem zaangażowania lokalnych władz oraz wsparcia z Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład, zapowiada kolejny krok ku bardziej zrównoważonej i ekologicznej przyszłości naszego miasta. Oficjalnym wykonawcą budowy PSZOK została firma Handlowo-Usługowa UNI-DEKOR z Lubaczowa, która wygrała przetarg ofertowy, prezentując ofertę na sumę 4.999.500,00 zł. To zdecydowanie istotna dla Lubaczowa inwestycja, a ostateczna wartość dofinansowania ustalona na kwotę 4.749.525,00 zł.

Planowana budowa PSZOK ma duże znaczenie dla dalszego rozwoju miasta oraz poprawy standardu życia mieszkańców. Znaczenie selektywnej zbiórki odpadów nie może być przecenione, gdyż to kluczowy krok w kierunku zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko oraz przyszłych pokoleń.

W przyszłości wybudowany PSZOK może stać się bazą do powołania spółki komunalnej, która będzie obsługiwała mieszkańców  w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych w mieście – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt podziękował obecnej na spotkaniu poseł na Sejm RP Teresie Pamule za zaangażowanie, wsparcie i patronat nad realizacją tej ważnej inwestycji.

Planowany czas realizacji budowy PSZOK to 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

18 komentarze

  • Prawda obroni się sama? Ale czyja prawda? Dzisiaj prawdą jest, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a kilkaset lat temu, prawdą było, że jest odwrotnie.
   „Czym tak naprawdę jest prawda?
   Prawdą jest to, co do czego zgadza się większość osób. Czy wyobrażasz sobie taką sytuację, w której nagle większość ludzi zgadza się co do faktu, że Ziemia jest płaska? Nawet jeśli przedstawisz odpowiednie dowody i zdjęcia satelitarne, dopóki nie przekonasz większości osób na Ziemi do swoich racji, płaskość Ziemi byłaby stwierdzeniem prawdziwym.”
   Powyższe to fragment z https://pravda.org.pl/artykuly/czym-tak-naprawde-jest-prawda/

  • Prawda jest taka, ze sam sobie dogadujesz bo jako polak2010 po raz kolejny ogłosiłeś swoją porażkę. Kiedyś też o 23 w pewna sobotę też wielu kont mnie minusowałeś. I to nagle kilkanaście minusów w 30 minut. A potem jak złapałem Cię na gorącym uczynku to uciekłeś ode mnie niepyszny 😉

   • Nie wiedziałem, że hydrze PiS rosną nowe głowy. Popierasz też dostaje na Rydzyka. To też inwestycja rządu. A może nagrody co w 2016 roku sobie rząd Szydło wypłacił już na początku bo im się należały. No i rozdawanie publicznych pieniędzy na tluste koty A to tylko część przykładów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here