Fot. Gmina Lubaczów

Firma Usługi Budowlane BUD-MONT z Lubaczowa zajmie się kompleksowym remontem budynku szkoły w Młodowie. W miniony czwartek (29.06) podpisano umowę na wykonanie tego zadania.

W miniony czwartek (30.06) odbyło się ważne wydarzenie w siedzibie Urzędu Gminy Lubaczów. Wójt Gminy – Wiesław Kapel oraz właściciel firmy Usługi Budowlane BUD-MONT – Tadeusz Bednarczyk, podpisali umowę na wykonanie zadania o nazwie „Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie” w systemie „zaprojektuj – wybuduj”.

Celem tego przedsięwzięcia jest przeprowadzenie kompleksowej przebudowy budynku szkoły wraz z placem zabaw i miasteczkiem ruchu drogowego. Projekt zakłada również wykonanie dokumentacji projektowej oraz przeprowadzenie niezbędnych prac budowlanych. W ich ramach planowane jest przekształcenie stołówki, zaplecza kuchennego, holu głównego, szatni, sanitariatów oraz klas na I i II piętrze, a także modernizacja klatek schodowych.

Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie ma na celu dostosowanie obiektu do aktualnych standardów i potrzeb uczniów oraz zapewnienie im odpowiednich warunków edukacyjnych i rekreacyjnych. Wszystkie przeprowadzone prace będą miały na celu stworzenie przyjaznej, bezpiecznej i nowoczesnej przestrzeni dla najmłodszych mieszkańców Gminy Lubaczów.

Zgodnie z harmonogramem inwestycji, planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2024 roku. Jest to wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych stron, które jednak mają pełną świadomość, że kompleksowa przebudowa wymaga czasu, staranności i precyzji.

Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, podkreślił, jak ważnym krokiem jest podpisanie tej umowy i rozpoczęcie prac nad przebudową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie. Dodał również, że ta inwestycja jest znaczącym wkładem w rozwój edukacji oraz komfort i bezpieczeństwo uczniów. Przekazując zadanie do realizacji firmie BUD-MONT, wyraził pełne zaufanie i nadzieję na skuteczną współpracę.

Z kolei właściciel firmy Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk wyraził zadowolenie z powierzenia mu tak istotnego zadania. Zapewnił, że podejmie wszelkie starania, aby prace przebiegały sprawnie i zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Przypominamy, że zadanie to uzyskało największą dotację spośród wszystkich gmin powiatu lubaczowskiego w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanego do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Obejrzyjcie wizualizację tej inwestycji:

elubaczow.com, AI, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here