Samorząd Gminy Lubaczów prowadzi postępowanie przetargowe na remont i przebudowę części pomieszczeń budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie. Relizacją tej inwestycji jest zainteresowany jeden oferent.

Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie tego zadania w systemie „zaprojektuj – wybuduj” ogłoszono początkiem maja br. Prace remontowe mają objąć salę edukacyjną, hol główny, szatnię, sanitaria, stołówkę i zaplecze kuchenne oraz pomieszczenie socjalne na parterze. Natomiast na I i II piętrze na nowo zaaranżowane zostaną pomieszczenia. Nowy wygląd „otrzymają” schody w bloku „B” i „C”. Ponadto wykonawca zobowiązany zostanie do przygotowania projektu placu zabaw i miasteczka ruchu, kotłowni gazowej z modernizacją instalacji C.O. oraz fotowoltaicznej, jak również przebudowy szatni i komunikacji w piwnicy w bloku „A”.

W postępowaniu przetargowym do Urzędu Gminy wpłynęła jedna oferta, którą złożyło konsorcjum firm: Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk z Lubaczowa (lider) i PPUH ELEKTROBUD – INSTAL Zdzisław Głowacki z Laszek (partner). Prace przez nich zostały wycenione na kwotę 5 097 000,00 zł, natomiast samorząd zamierzał przeznaczyć na to zadanie 5 103 000,00 zł. Oferta ta jest obecnie na etapie oceny.

Jeżeli wykonawca spełni wszystkie wymogi, umowę planujemy podpisać w czerwcu. Dzięki tej inwestycji w roku szkolnym 2024/2025 dzieci będą korzystać z nowej infrastruktury i wyposażenia – mówi Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel.

To kolejny etap modernizacji ZSP w Młodowie. W ubiegłym roku do użytku została oddana cześć przedszkolna. Jej wykonanie kosztowało przeszło 1,4 mln, z czego 1 mln zł pochodził z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 150 tys. z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Oto wizualizacja obiektu po zakończeniu prac przygotowana przez Biuro Projektowe Pro-Gress z Lubaczowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here