W poniedziałek (18.07) w sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie odbyło się spotkania poseł na Sejm RP Teresy Pamuły z samorządowcami z powiatu lubaczowskiego. W jego trakcie wręczono symboliczne czeki na przyznane niedawno poPGRowskie dotacje.

Jest mi bardzo miło i przyjemnie powiedzieć, że powiat lubaczowski znowu korzysta z funduszy z budżetu państwa. Te pieniądze dla powiatu lubaczowskiego, ale i całego Podkarpacia, są bardzo ważne. My tutaj mamy dużo do zrobienia. Przez ostatnie 30 lat te środki spływały, ale w bardzo małej ilości, robiono to co niezbędne. Musimy wyrównać te dysproporcje jakie istnieją pomiędzy dużymi miastami, a Polską Wschodnią, szczególnie jeśli chodzi o powiaty graniczące z Ukrainą – mówiła poseł Teresa Pamuła.

Podczas spotkania samorządowcy odebrali symboliczne czeki na przyznane kilka dni temu dotacje w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanego do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w kwocie 1 960 000 zł w Horyńcu-Zdroju ma postwać Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Po 2 mln zł otrzymały miasto Lubaczów na modernizację oświetlenia ulicznego, gmina Narol na przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej, gmina Wielkie Oczy na budowę i modernizację infrastruktury oświetlenia ulicznego oraz powiat lubaczowski na poprawę dostępności komunikacyjnej poprzez przebudowę dróg powiatowych na terenie gminy Narol.

Największa dotacja w kwocie 5 mln zł przypadła Gminie Lubaczów, a środki mają być przeznaczone na na przebudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie. Kwota 1 960 000 zł zostanie przeznaczona na rewaloryzację Zespołu Parkowo-Pałacowego w Oleszycach wraz z drogą dojazdową, a 1 615 000 zł wesprze budowę dróg gminnych na terenie Gminy Stary Dzików.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

20 komentarze

 1. Ja nie wiem co to za mentalność ludzi jest w Polsce,ze zamiast pomyslec jak cos usprawnić, unowocześnić to nie, lepiej wszystko roz…olic. przecież na Węgrzech,w Czechach i Słowacji ichniejsze PGR-y zostaly,tylko bylo powiedziane- zostawiamy wam zwierzęta,sprzet rolniczy, budynki ale stwórzcie sobie spoldzielnie,wybierzcie wladze i co wyprodukujecie,co zarobicie to wasze. A u nas towarzysz Leszek B. Wszystko zniszczył. Albo nasza mleczarnia. Stocznie,kopalnie-Rozwaluc bo po co? Zrobmy se market

  • (…)stwórzcie sobie spoldzielnie,wybierzcie wladze i co wyprodukujecie,co zarobicie to wasze. A u nas towarzysz Leszek B. Wszystko zniszczył. Albo nasza mleczarnia. Stocznie,kopalnie-(…)

   Odpowiem bo wiem: do tej pory na terenie Polski istnieją zakłady będące kiedyś nazywane PGR-rami, jedne pod zarządem osób wcześniej nie mających związku z tymi zakładami ale mających chęć naprawdę pracować w rolnictwie i druga grupa to osoby, które pracowały tam wcześniej i miały chęć uczciwie pracować dla siebie jako spółdzielnia. Te dwie grupy to pracowici i mądrzy ludzie nie oglądający się na nikogo (państwo). Dodam, że PGR-y to wymysł komunistów aby wspólnie pracować dla dobra… To, że większość udawała że pracuje jak i to że, większość kradła (popytajcie byłych pracownic i pracowników) nie ma się co dziwić iż rentowność była bardzo niska. Zakład dobrze wyglądał przed przyjazdem kogoś z Województwa a bardzo dobrze wyglądał gdy nawiedzany był z Warszawy. Dlaczego te zakłady czy spółdzielnie pod nowymi właścicielami tak dobrze prosperują do chwili obecnej?

   Co do naszej mleczarni… No cóż. Jedni twierdzą, że to wina miejscowej ,,Solidarności” a inni, że niestety przestarzały sprzęt i brak inwestycji. Inni twierdzą, że brak menadżera.
   O stoczniach i kopalniach nie będę się wypowiadał bo jestem lokalnym patriotą. Najważniejsze dla mnie sprawy lokalne, ot choćby katastrofalny stan dróg na terenie powiatu lubaczowskiego. Posłanka zajmuje się celebrowaniem rozdawania naszych pieniędzy bo to taniej wychodzi a lepiej wychodzi medialnie.

 2. Dobrze, że mamy władze centralną która robi coś dla obywateli no i dla rozwoju Polski.
  Niestety większość samorządów jest w rękach Platformy Obywatelskiej, lewicy i PSL a oni niestety działają na niekorzyść obywateli, wspierają środowiska oligarchiczne. Jak Platforma Obywatelska, lewica i PSL są u władzy to społeczeństwo biednieje a szara strefa kwitnie.

  • Witaj polak2010. Tutaj mogę występować pod swoim starym nickiem 😉 I znowu infekujesz kolejny portal swoimi głupotami. Głupota jak widać się szerzy. Wcześniej też kasa była i tak konkurencyjny portal nie musiał robić o jednej dotacji 3 czy 4 artykuły i tym samym by pokazać jaki to rządzący miłosierny. Widać do swojego elektoratu miejscowy PiS musi kilka razy powtarzać co robi. W prawie każdej gminie był PGR i akcesoria trwanie jak tego w artykułach, lekką komuna trąci. Społeczeństwo według Cibei biednieje przez samorządy. polak2010 odłoż TVPiS na bok i wyjdź z domu. Co z tego, że jest większa cyfra na pieniądzach skoro za te pieniądze są coraz mniej warte. Kiedyś też płacono tysiacamini milionami i nikt nie żył w luksusie. Kredyt dziś to samobójstwo. A ciężko coś lepszego kupić przy tej inflacji bez kredytu. Auto czy dom. Towary wszystkie mega drożeją. Oprócz alkoholu co ledwo co do góry idzie i piwo ciągle za 3 złote a wódka za 25. Ale wiadomo pijanym narodem łatwo się rządzi. Wychodzą teraz efekty rządu PiS. Ludzie biednieją realnie. Nawet ciepłej wody w kranie nie ma bo gaz czy prąd drogi. Piszesz o szarej strefie. A to jak PiS trwoni pieniądze i one znikają niewiadomo gdzie jak 70 mln na wybory i 70 mln na respiratory to jak to nazwiesz. To jest złodziejstwo w białych rękawiczkach. A może jak nazwiesz te tłuste koty co sobie po znajomości kraj rozkradają. Wyjdź i popytaj ludzi co myślą o PiS i inflacji i zobacz jak świat wygląda a potem na bazie tego pisz komentarze. Ja tak robię. I uwierz mi patrząc na to co piszesz to oczy Ci się szeroko otworzą, że dajesz się przez PiS tak w konia robić.

   • No i wreszcie ma się gdzie popisać nasz ulubiony grafoman AntyPiS. Brakowało nam ciebie i twoich żałosnych epistoł ociekających nienawiścią do PiS-u. Jaki musiałeś być szczęśliwy, kiedy rządzili twoi ulubieńcy – banda nierobów, złodziei i oszustów spod znaku PO (czyt. Polityczny Odpad). Pozostaje tajemnicą, czy kradłeś i oszukiwałeś razem z nimi, czy jesteś na ich usługach, czy też po prostu brak ci piątej klepki, a te, które niby masz, to się zacięły.
    Obdarzysz mnie kolejnym chorobliwym słowotokiem? Nie mogę się doczekać :)))

    • Jest i nasz maniuś. Jak tam wałeczki z PiS?

     Ciekawa historia ujrzała światło dzienne. Niejaki Andrzej Izdebski – człowiek służb specjalnych i mafii korsykańskiej – w którym premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski pokładali wielką ufność (vide respiratory) powierzając mu miliony i przede wszystkim bezpieczeństwo Polaków – a który (zgodnie z przewidywaniami zawartymi w książce „Zapis zarazy”) nagle zniknął, według na razie niepotwierdzonych informacji właśnie się odnalazł – w Albanii: podobno nie żyje. Ciekawe jak bardzo historia opisana w książce „Zapis zarazy”, to cała prawda o najnowszej historii Polski i o państwie z dykty.
     A historia ta – nazwijmy ją: „czego nie powie Andrzej Izdebski o polskiej mafii?” – powinna mieć swoją pointę. Pointę, której boją się cwaniaki na wysokich stołkach – i ci z PO i ci PiS – i także ci z trzyliterkowych instytucji, którzy z nimi kooperowali i mają haki na jednych i drugich.

     • Ciekawe, że takich jak ty szczególnie interesują przekręty i „wałki”. Jakoś nie możesz sobie znaleźć okazji do lewego zarobku, czy krew cię zalewa, że innym może się udaje, a ty jesteś nieudolny. Bo na prokuratora mi nie wyglądasz, na dziennikarza śledczego za głupi jesteś. Powtarzasz „rewelacje” z patomediów typu tefałen, wybiórcza, czy też niuściek. To cała twoja wiedza sieroto po platfusach. Marzą ci się wielkie przekręty, a tu nie ma jak…

     • Ja nie potrzebuję okazji do lewego zarobku, w porównaniu do ciebie. Widać, że bardzo odpowiada ci ten układ. Potrafię uczciwie i całkiem nieźle (jak na nasze warunki) zarabiać, bez kombinowania. Przyglądam się tylko skali z jaką, w biały dzień, na oczach suwerena, PiSBolszewia – bo nie można ich inaczej nazwać – rozkrada Polskę, poprzez defraudację (dla ciebie – kradzież, abyś nie musiał nieudolnie wertować słownika, jeśli już go znajdziesz) pieniędzy z różnych spółek, stowarzyszeń czy nawet fundacji. O udowodnionych przekrętach w Ministerstwie Sprawiedliwości nawet nie wspominam.

      Opowiedz mi drogi patrioto – gdzie są rozliczenia tej bandy nierobów, złodziei i oszustów spod znaku PO? Ja wciąż na to czekam, ale coś wasz Prokurator Generalny Zero niespecjalnie sobie radzi we własnym resorcie, a co dopiero w ściganiu rzekomych złodziei i oszustów „z peło”.

 3. Cześć Maniek. Widzę, ze zabolało skoro od razu mnienhejtujesz i ziejesz do mnie nienawiścią ? Styl Twojego oosta Cię obnaża. To nie nienawiść to PiS-u tylko racjonalną ocena ocena ich rządów oraz obnażanie PiS-u z ich oszust, krętactw, manipulacji i po prostu z robienia ludzi głupków. Banda nierobów. A to dobre. Ile choćby kilometrów autostrad powstało za PO-PSL a Ile za PiS-u. Nie jet mi brak piątej klepki. Jak widać to Tobie się obsunęła skoro od razu do hejtu przeszedłeś. Piszesz o jakichś wałach. Ty popierasz te wały i kłamstwa. Popierasz rozpłynięcie w powietrzu 70 mln na wybory Sasina i 70 mln na respiratory Szumowskiego. A to tylko czubek góry lodowej. Jak nie jest to złodziejstwo w biały dzień to odpowiedź mi skoro jesteś taki wygadana co to jest. Zresztą nie tylko do mnie pokazałeś jakim jesteś chamem i nie otrafisz dyskutować i brak Ci elementarnej kultury wobec drugiego człowieka. Jak widać w domu Cię jej nie nauczyli. I jeszcze rzuciło mi się w oczy, że patomediami nazywasz telewizję co PIs krytykują. TVN ciągnie w swoją stronę. Ale to właśnie TVPiS jest patomediami bo pierze ludziom mózgi i robi patologię wśród polskich rodzin, które się kłócą bo ten jad z ten telewizji ludzie przenoszą do świata realnego na swoich bliskich i znajomych. To jest patologią dopiero. I zgadzam się z ,,Otwórz oczy”. Minęło 7 lat PiS mówi jak to było źle i jakoś nie ma nawet najmniejszego raportu o tym, żeby tak było. I to mimo tego, że mają pełnię władzy. Nawet Macierewicz im go nie napisał a ten to.potrafi bajki tworzyć ?

   • Zobaczysz w zimie jak węgla nie będzie. Jest prawie sierpień a ludzie węgla nie mają jak kupić bo nikt nie wie co PiS miesza w sprawie węgla. 3000 zł to ino tona węgla. Co to jest dla takiego emeryta. Kropla w morzu potrzeb. Miały być dopłaty nie ma. Sasin mówi węgiel jest i hałdy leżą a chwilę później jak zwykle okazało się, ze jak Sasin coś powie to się spierniczy i węgla nie ma gdzie kupić. Pogorszyło się ludziom pracującym i przedsiębiorcom, którzy muszą utrzymywać to szastanie kasą na lewo i prawo PiS. Jak bardzo ich jeszcze PiS przyciśnie. Żeby w kraju bezrobotny miał tak samo jak pracujący to chyba w złą stronę idziemy. Propaguje się lenistwo i zasadę jak za komuny ,,czy się stoi czy się leży” i słyszy się opinie, że po co pracować skoro Państwo mnie utrzyma. Promowanie nieróbstwa i życia na socjalu. Nigdy nie było stać na to Polski i nie stać dalej. To jest tylko równia pochyła do bankructwa i napędzania inflacji. I o dziwo PiS nie pokazuje nowych rozwiązań duszących inflację tylko teraz zmusili ich by zrobili coś z węglem, ale tym co zrobili to się tylko ośmieszyli. I zostaje rzeczywiście tylko buhahaha

 4. Do dyżurnego grafomana AntyPiSa dołączył kolejny, nazywający siebie „otwórz oczy” lub „handlarz bronią”. Ciekawe jakie jeszcze nicki podpowie mu jego prymitywna wyobraźnia. A może to ta sama osoba, która chciałaby żeby „ich” było więcej?
  Ten sam toporny styl, te same „rewelacje” wyciągnięte ze śmierdzącego gumiaka. Jeśli to jednak ktoś inny, to ma AntyPiS towarzysza swojej popełowskiej niedoli. 🙂

  • Tworzenie setek nicków by robić sobie na kogoś czy na coś atak i przytakiwać samemu sobie to dla mnie oznaka braku honoru i przyzwoitości. Dlatego nie uciekam się do pisania pod innymi nickami jak co poniektórzy, kótrzy nie dają sobie rady w dyskusji ze mną. Jedynym wyjątkiem jest zmiana nicku na konkurencyjnym portalu z AntyPiS na Krzysztof Keiser z tego powodu, że ten pierwszy został zbanowany bez konkretnego powodu tylko dlatego, że wyłapywałem PiS na ich oszustwach i podawałem na to dowody wraz z linkami do nich. ,,otwórz oczy czy handlarz bronią” to nicki kogoś innego, To co piszę to nie są rewelacje z gumiaka tylko zweryfikowane w kilku źródłach informacje. W taki sposób wiadomości, które czytasz tworzą normalni dziennikarze. Ty za to co czuję pobierasz informacje ze ,,ścieków” z TVPiS a tam dziennikarze nie przedstawiają informacji w dużej mierze tylko manipulują faktami i kreują sobie wiadomości jak np. fikcyjnego projektanta mody Christiana Paula, który był wynajętym aktorem. Mój styl pisania nie uważam za toporny. Mówiąc o prymitywnej wyobraźni wprost mnie obrażasz, więc żądam przeprosić bo mnie szkalujesz. Jak widzisz nie tylko ja widzę jak PIS kłamie. Wydaje się, że PiS ma duże poparcie ok. 35 procent. Nie licząc tego 5 procent co politykę ma gdzieś jakieś 60 procent nie popiera PiS-u a, więc jest większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się ktoś kto krytykuje PiS niż za nim jest. Pozdrawiam z popeowskiej choć za PO nie jestem niedoli 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here