Wielkie sukcesy odnosi nowy pakiet turystyczny oferowany przez obiekty z Gminy Lubaczów. Propozycja przeżycia „Kresowej Przygody” cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkie atrakcje są oblegane przez liczne grupy wycieczkowe.

Od około dekady Gmina Lubaczów sukcesywnie inwestuje w rozwój turystyki. Pierwszym dużym obiektem, który zyskał popularność, była Kresowa Osada w Baszni Dolnej. Ta tematyczna wioska przenosząca w przeszłość każdego roku przyciąga liczne wycieczki przedszkolne i szkolne. W najbardziej obleganych okresach parking jest pełen autokarów, a na terenie obiektu panuje wielki gwar. Dzieci mogą skorzystać tu m.in. z warsztatów kulinarnych, kowalstwa, garncarstwa, pszczelarstwa oraz z zajęć w manufakturze szkła. To tylko część atrakcji, bo obiekt w każdym sezonie wprowadza kolejne nowości, np. las w szkle, mały jubiler, czy eko kosmetyki.

W ostatnich latach Gmina Lubaczów postanowiła jeszcze bardziej rozbudować swoją ofertę. W ramach programu rewitalizacji obiektów pokolejowych powstały Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach i Galeria Kolejnictwa Stacja Basznia, które okazały się turystycznym strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo, wszystkie trzy obiekty połączyły siły i na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu ruszyły z promocją pakietu „3 w 1”, zachęcając w jego ramach do przeżycia „Kresowej Przygody”. Ich oferta została skonstruowana w taki sposób, aby spełnić oczekiwania różnych grup turystów, w tym indywidualnych podróżników, wycieczek dla dzieci i młodzieży, grup zainteresowań oraz osób dorosłych.

Przemyślane i konsekwentne działania przyniosły oczekiwane efekty. Wszystkie obiekty są obecnie oblegane przez grupy turystów, a ten wyjątkowy pakiet turystyczny stanowi doskonałą okazję dla odwiedzających nie tyko do odkrycia bogatej historii i kultury, ale także do połączenia edukacji z zabawą oraz aktywnym spędzeniem wolnego czasu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego zainteresowania naszym pakietem „Kresowa Przygoda”. To dla nas potwierdzenie, że konsekwentne wysiłki w rozwijaniu turystyki przynoszą pożądane efekty. Jak widać, nasza szeroka i urozmaicona oferta cieszy się dużym uznaniem, zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i turystów z innych części kraju. To dla nas motywacja do podejmowania kolejnych działań służących rozwojowi naszej gminy i czynieniu jej jeszcze bardziej atrakcyjną dla turystów – mówi Wójt Wiesław Kapel, który kilka dni temu odebrał nagrodę za „Rewitajizację Roku” w konkursie Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2023.

„Współpraca między tymi trzema obiektami przyniosła znakomite efekty”, mówi z kolei Marcin Krupa z Kresowej Osady. „Dzięki połączeniu naszych sił, możemy zapewnić kompleksową i unikalną ofertę dla rozmaitych grup wycieczkowych. Już teraz przygotowujemy nowe atrakcje na okres jesienny.

Gmina Lubaczów z konsekwencją zamierza kontynuować rozwój turystyki na swoim terenie, dbając nie tylko o kolejne obiekty, ale także o niepowtarzalne emocje. Tych z pewnością nie zabraknie podczas Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, oraz w trakcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów, który tradycyjnie odbędzie się w drugiej części lipca, a zakończy wielkim finałem w pierwszą niedzielę sierpnia.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here