Za nami gala finałowa tegorocznej edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2023. W jej trakcie nagrodę specjalną w kategorii Rewitalizacja Roku otrzymała Gmina Lubaczów.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony uroczyście wczoraj w Rzeszowie był okazją nie tylko do odznaczenia włodarzy, ale także wyłonienia najlepszych samorządów w różnych kategoriach. Specjalnie powołana kapituła oceniła 70 jednostek, wyłaniając najlepsze gminy, miasta i powiaty. Samorządy rywalizowały również w kategoriach specjalnych m.in. Inwestycja Roku, Rewitalizacja Roku, Samorząd Przyjazny Rodzinie, Opieka Senioralna I Wczesnoszkolna, Dziedzictwo Kulturowe, Ekologiczna Gmina, Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom, Sport, Turystyka, Rekreacja.

Jedna z nagród trafiła do Gminy Lubaczów, a w jej imieniu nagrodę odebrał Wójt Wiesław Kapel, któremu towarzyszył na gali także Roman Cozac – przewodniczący Rady Gminy. Jury doceniło samorząd w kategorii „Rewitalizacja Roku” za obiekty pokolejowe poddane modernizacji (Stacja Basznia – galeria kolejnictwa, Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach, Stacja Obserwatorium).

Fot. Anna Magda, BP UMWP.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

      • Właśnie, nie ma znaczenia kto dał, zwłaszcza że większość tych danych pieniędzy jest z Unii, czym obecna władza dużo mniej się chwali niż ta z czasów Vicusia, przez co powstaje wrażenie, że to ta władza daje i bez niej niczego by nie było. A to co finansowane z unijnej kasy to by było, nawet gdyby rządził Vicuś, a nawet więcej wtedy by było, bo na pewno mielibyśmy pieniądze z KPO.

  1. …a nie zastanawia Was, że władza/unia/wójt/vicuś/itp, żeby dać złotówkę, muszą najpierw zabarać 2 zł.
    Władza niczego ze swojego nie daje, a jak daje czyjeś to nikt się nie zastanawia nad zasadnością inwestycji, są pieniądze to trzeba je wydać, a władza przyjedzie na otwarcie i napcha swoje tłuste brzuchy, posłucha pochwał pod swoim adresem… no a przy przetargu może jakąś łapówkę weźmie..

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here