Trwa remont ulicy Szopena w Lubaczowie. Przedsiębiorcy mają dość utrudnień i ponoszonych w związku z tym strat, mówią o pozwie i odszkodowaniu.

Przypomnijmy, że generalny remont ul. Szopena w Lubaczowie rozpoczął się we wrześniu 2022 roku. Zadanie obejmuje generalny remont nawierzchni drogi powiatowej o długości nieco ponad 700 m, od skrzyżowania z ul. Mickiewicza w kierunku miejscowości Bałaje oraz przebudowę miejskiej kanalizacji sanitarnej. Już sam początek prac z oczywistych względów musiał wiązać się z utrudnieniami, bo wprowadzono tu ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną.

Wiosną sprawa tej inwestycji stała się głośna ze względu na liczne skargi mieszkańców. Zwracali oni uwagę na ogromne dziury w drodze, przez które niszczą swoje samochody. Byli również oburzeni, że prace remontowe postępują bardzo powoli, a wykonawca nie dba o stan drogi pozostawionej do przejazdu. Sprawa została zgłoszona do władz samorządowych i była poruszana m.in. podczas sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie. Co prawda, po naszej publikacji, stan drogi uległ poprawie, ale „marazm” w ostatnich tygodniach nadal się utrzymuje. Od naszego Czytelnika dowiadujemy się, że w ostatnim czasie nie były prowadzone żadne prace. Taki obrót spraw martwi lokalnych przedsiębiorców, którzy mówią, że przez to odnoszą konkretne straty finansowe i zamierzają ubiegać się o odszkodowanie.

Poszukujemy osób poszkodowanych w wyniku niewłaściwie prowadzonych prac budowlanych do założenia sądowego procesu zbiorowego o odszkodowanie. Prosimy o kontakt na adres droga.szopena@gmail.com. Każda nawet drobna szkoda będzie mogła być zwrócona – czytamy w wiadomości przesłanej do naszej redakcji.

Przedsiębiorcy obawiają się, że to nie koniec ich kłopotów, bo mówi się o wydłużeniu wykonawcy terminu prowadzenia prac, a to by oznaczało dla nich kolejne straty. Tego nie potwierdza jednak inwestor. Jak udało nam się ustalić, na chwilę obecną wykonawca nie wystąpił z formalnym wnioskiem w tej sprawie, więc taka decyzja nie zapadła. Zgodnie z zawartą umową konsorcjum firm PBI Infrastruktura S. A i PBI WMB Sp. z o. o. prace powinno zakończyć w lipcu br.

Tak obecnie wygląda remont ulicy Szopena.

elubaczow.com, hp

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Tak wygląda obecnie (nie)remontowana ulica szopena. Dziś zbieranie śmieci z posesji, ani to wyminąć śmieciare bo nie ma gdzie, a z na przeciwka już jechali na zielonym. Totalna porażka. Nie przemyślane, olali sobie całkiem mieszkańców i tych co mają firmy na tej ulicy. Ktoś powie jedź „betonówką” obok szpitala, ok-ale tam wystają druty (kto mi odda za naprawę auta?) i można dostać palpitacji serca ze strząsów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here