Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Powiatowo-Miejskie Koło Terenowe nr 12 w Lubaczowie zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu powiatu lubaczowskiego do udziału w projekcie „Bez granic – zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych”.

W ramach działania już 25 maja 2023 r. o godz. 15:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie dwudziestoosobowa grupa osób weźmie udział w dwugodzinnych zajęciach sportowych, podczas których trener przedstawi techniki ćwiczeń ogólnousprawniających dla osób z różnymi dysfunkcjami.

We wrześniu 2023 r. zorganizowany zostanie natomiast jednodniowy wyjazd integrujący lokalne środowisko osób, które na co dzień muszą się mierzyć z różnymi problemami zdrowotnymi.

Najważniejszym rezultatem zadania będzie rehabilitacja społeczna, która umożliwi osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym. Realizacja zadania przyczyni się także do zwiększenia aktywizacji środowiska osób niepełnosprawnych z terenu powiatu lubaczowskiego.

Projekt „Bez granic- zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych” realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert „Działania na rzecz osób niepełnosprawnych” i dofinansowany z budżetu powiatu lubaczowskiego.

Zadanie finansowane ze środków Powiatu Lubaczowskiego.

Informacja nadesłana.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here