W czwartek (18.01) w Domu św. Zygmunta Gorazdowskiego, diabetycy z Powiatowo Miejskiego Koła nr 12 w Lubaczowie spotkali się na tradycyjnym opłatkowym spotkaniu. Wydarzenie zostało zorganizowane pod nowym przewodnictwem.

Spotkanie zgromadziło nie tylko członków Koła, ale również licznych gości, którzy przybyli, aby przełamać się opłatkiem i wspólnie spędzić czas w atmosferze świątecznej życzliwości. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślał fakt, że to pierwsze zorganizowane pod nowym przewodnictwem Elżbiety Goleni, która objęła stanowisko prezesa Koła, zastępując dotychczasową liderkę, Stanisławę Woszczak.

Nowa prezes, Elżbieta Golenia, skierowała serdeczne słowa do zebranych, podkreślając wagę wzajemnego wsparcia i solidarności w walce z cukrzycą. Wyrazem tej wspólnoty było wspólne dzielenie się opłatkiem, co stanowi piękny gest jedności i życzliwości wśród diabetyków.

Przejęcie obowiązków prezesa Koła przez Elżbietę Golenię to symboliczny moment zmiany, ale jednocześnie kontynuacji działań na rzecz osób z cukrzycą w Lubaczowie. Stanisława Woszczak, przez osiem lat pełnienia funkcji prezesa, wniosła duży wkład w rozwój Koła, dbając o edukację, wsparcie i integrację diabetyków w społeczności lokalnej.

Spotkanie opłatkowe było także okazją do podziękowań dla dotychczasowej prezes Stanisławy Woszczak za jej trud i zaangażowanie w służbie dla diabetyków. Jednak wszyscy zgromadzeni patrzą z optymizmem w przyszłość, mając nadzieję na dalszy rozwój Koła pod nowym przywództwem.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here