W czwartek (21.09) grupa osób niepełnosprawnych z terenu powiatu lubaczowskiego uczestniczyła w jednodniowym wyjeździe integracyjnym do Łańcuta. Wspólna wycieczka byłą pełna atrakcji i miłych chwil.

Członkowie lubaczowskiego koła Polskiego Stowarzyszania Diabetyków w trakcie wycieczki zwiedzili m.in. łańcucki zamek, stajnie i wozownię oraz niedawno oddane do użytku łaźnie. Mieli także okazję uczestniczyć w klimatycznym spacerze po parku zamkowym, po którym grupę oprowadził przewodnik. Wspólny wyjazd nie tylko pozwolił osobom z różnymi dysfunkcjami, na chwilę oderwać się od codziennych problemów, ale przede wszystkim zintegrował lokalne środowisko osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, że w ramach zadania w maju tego roku w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie dwudziestoosobowa grupa osób wzięła udział w zajęciach sportowych, podczas których zainteresowani poznali techniki ćwiczeń ogólnousprawniających.

Realizacja tego zadania przyczyniła się do zwiększenia aktywizacji środowiska osób niepełnosprawnych z terenu powiatu lubaczowskiego, umożliwiła im także uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym.

Projekt „Bez granic- zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych” realizowany został w ramach otwartego konkursu ofert „Działania na rzecz osób niepełnosprawnych” i dofinansowany z budżetu powiatu lubaczowskiego.

Zadanie finansowane ze środków Powiatu Lubaczowskiego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here