Nie jeden okoliczny samorząd może pozazdrościć gminie Horyniec-Zdrój realizowanych obecnie inwestycji. Ich wartość to pond 30 mln zł.

Gmina Horyniec-Zdrój jest doskonałym przykładem na to jak skutecznie pozyskiwać pieniądze na liczne inwestycje. Podczas gdy, takie samorządy jak Oleszyce czy Cieszanów skarżą się na pomijanie ich przy rządowych dotacjach, to gmina Horyniec-Zdrój tylko w dwóch rozdaniach Polskiego Ładu, pozyskała w sumie blisko 25 mln zł. Te środki, przy dodaniu niewielkiego wkładu własnego, pozwalają realizować zadania o wartości 30 mln zł.

Na liście inwestycji znalazły się: budowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w technologii MBR (wartość zadania: 11 298 780,00 zł), kompleksowa modernizacja oświetlenia w gminie (wartość zadania: 1 963 160,58 zł), kompleksowa modernizacja Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju (wartość zadania: 3 394 800,00 zł), kompleksowa modernizacja dróg na terenie gminy (wartość zdania 5 862 331,98 zł), budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem (wartość inwestycji 2 030 000,00 zł) i budowa Centrum Usług Społecznych i Kulturalnych w Horyńcu-Zdroju (wartość zadania 5 737 950,00 zł).

Warto dodać, że samorząd realizuje także szereg dużo mniejszych inwestycji, które są bardzo ważne dla mieszkańców i licznie odwiedzających okolicę turystów. Wpłyną one na rozwój turystyki, podniosą standard życia oraz przyciągną nowych inwestorów. Jak widać, gmina Horyniec-Zdrój rozwija się w ostatnim czasie wyjątkowo dynamicznie, co przekłada się na pozytywny wizerunek naszego regionu oraz zwiększa jego atrakcyjność dla turystów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

24 komentarze

 1. Horyniec to idealny przykład jak mogą się ludzie dogadać między sobą z różnych opcji i działać wspólnie dla swojej społeczności lokalnej, nie słychać z tamtego terenu o żadnych konfliktach ani awanturach pomiędzy samorządowcami a przy takiej kasie na pewno coś by się wydarzyło w innych samorządach.

  • I PiS właśnie finansuje tylko własne samorządy. Pamiętasz polak2010 i drodzy Państwo Fundusz Wsparcia Inwestycji Lokalnych. Okazało się, że kasy nie dostały tylko Oleszyce i Cieszanów. A to wszystko dlatego, ze są rządzone przez PSL a nie PiS. Tam żadne kryteria nie były oprócz odpowiedniej legitymacji partyjnej. PiS ukarał mieszkańców gmin Oleszyce i Cieszanów za to, ze nie zagłosowali za kandydatami PiS. I gdzie tu prawo i sprawiedliwość co PIS ma w swojej nazwie.

  • Wiadomo jak się ma Posła to jest jakiś tam plus dla powiatu i dla gminy Posła bo coś tam obojętnie z jakiej partii na pewno zrobi. PiS dostaje środki mimo, że jest wójt z PSL. Gdyby nie to że akurat Poseł Pamuła jest z Horyńca to i ta gmina nie miała by środków z centrali.

 2. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Matka Teresa w Horyńcu-Zdroju otrzymała 897 głosów, a w takim Cieszanowie – 1214. Czy też w Oleszycach – 1124. Ile pieniędzy i ile inwestycji powstało w Cieszanowie czy w Oleszycach – wszyscy widzimy. Wdzięczności nie ma końca.

  Tak, wiem. W Cieszanowie i w Oleszycach mogło być więcej uprawnionych/głosujących 😉

 3. To już nikt nie pamięta jak rządził PSL i wszystko spływało do Cieszanowa? O ile wiem wójt Horyńca ani do PiSu ani do PSLu nie należy, po prostu mają posłankę i dobrze uprawiają politykę lokalną. Przez lata Horyniec nic nie miał wiec w końcu im sie należy. Jeśli twierdzicie inaczej to wymieńcie jakaś wielka inwestycje za czasów PSLu którą zrobili. Poprzednicy nie potrafili wykorzystać możliwości.

  • Nie pamiętam jak było w Horyńcu, to nie moja okolica, ale za PSL gdzie indziej niż Cieszanów też spływało – rynek i targowisko w Lubaczowie, Kresowa Osada w Baszni, drogi Lubaczów – Nowa Grobla, Oleszyce – Stary Dzików i inne mniejsze i większe inwestycje, o których się, tak jak piszesz, dzisiaj nie pamięta.

  • Jakoś sobie nie przypominam by tak jak za PiS-u kasę dostawały tylko samorządy ,,jedynie słusznej” partii o i grantach z Funduszy miała decydować legitymacja partyjna. BywakZmywak. Od 2014 roku Podkarpaciem rządzi PiS. I to on na Podkarpaciu rozdaje pieniądze. Pamiętasz dlaczego Starosta Michalik groził władzy wojewódzkiej w Rzeszowie pod wodzą PiS, że przejdzie do województwa lubelskiego. I to, ze Nas PiS miał gdzieś i dawał kasę do Sanu a za Sanem to chyba uważali, ze to już nie ich i do Nas jak teraz trafiają ochłapy z pańskiego stołu. Zresztą jakby nie było Posła a to zawsze plus dla regionu to całe nic by było. I zgadzam się z tym co napisał Osioł. Wiele inwestycji za PO-PSL się zapomina lub nie chce pamiętać bo według narracji propagandy PiS to były nie wiadomo ciężkie czasy.

 4. Podobna sytuacja była z brakami węgla w gminach czy powiatach tam gdzie rządził PSL i Platformy Obywatelskiej.
  Robili to specjalnie i później płakali jak płaczki, że im PiS węgla nie chce dać ale my obywatele ich sztuczki znamy.
  Rząd świetnie sobie poradził z całą sytuacją i nikomu węgla nie zabrakło.

  • Zima była łagodna to jakoś to ludzie przeżyli. Nikt nie chciał by obywatele zamarzli, ale popytaj ludzi ile tego węgla dostali. Węgla nie było i wielu ludzi nie kupiło. I to przez całą zimę. Co z tego, że było węglowe jak węgla nie było. Ba jeszcze z tego co słyszałem to po cichu mimo embarga na węgiel od marca 2022 jeszcze w lipcu węgiel był sprowadzany z Rosji bo zerwanie umów byłoby zbyt kosztowne. Taki to PiS prawdomówny. Jedno mówi a drugie robi. Tak jak ludziom powiedziało, ze żadna tona nie wjedzie do Polski, ludzie widzący co się dzieje na granicy wschodniej widzą, ze bujda na resorach a zaraz potem mówią o tym ,że ukraińskie produkty rolne wjadą, ale będą pod systemem SENT. A nie można było tego rok temu zrobić tylko teraz jak polskie rolnictwo już jest zniszczone. Kłamali, kłamią i będą kłamać. To jest właśnie prawda o PiS-ie.

 5. Tak jakiś baran wymyślił ( tylko nie wiem z którego ugrupowania, nie będę zgadywał? Zeby bezdzietny placil bykowe jak za komuny za brak potomstwa. A przecież durny idiota nie pomysli ze wielu ludzi nie stać na posiadanie dzieci, nie mogą ich miec ze względów zdrowotnych czy po prostu są biedni lub bardzo szpetni. To niesprawiedliwe

 6. Powiem wam najlepsze było to, że zboże z Ukrainy kupowali działacze partii Hołownia, Platformy ubywatelskiej i PSL i nawet sam Pawlak kupował, masakra i hipokryzja.
  I jeszcze ci obłudnicy najwięcej krzyczą, a rząd Prawa i Sprawiedliwości świetnie sobie poradził z kryzysem Brawo dla Polski.

  • O działaczach Lewicy zapomniałeś 🙂 Rząd świetnie sobie poradził z kryzysem, który poniekąd sam wywołał. A żeby sobie poradził to trzeba było protestów rolników, takich że policja i ochrona musiała ewakuować ministra rolnictwa z Targów Agrotech w Kielcach.

  • Obłudniku. Nie uda Ci się przerzucić afery na Opozycję. To PiS dopuścił do tego, że to zboże do Polski trafiło i to PiS odpowiada za zniszczenie polskiego rolnictwa. To PSL przedstawiło na Sejmie ustawę odnośnie obrony polskiego rolnictwa mówiąc o zagrożeniu zalaniem Nas towarami rolnymi z Ukrainy. Co zrobił PiS. Robił z opozycji przyjaciół Putina a ustawę PSL o ochronie polskiego rolnictwa dał do zamrażarki. A teraz robi PIS to co PSL chciał zrobić w lipcu 2022 kiedy było przed zniszczeniem polskiego rolnictwa przez wpuszczenie przez PiS nie tylko zboża, ale także miodu, owoców i drobiu bez żadnych badań. I wszystko to nazwali ,,technicznym”. Minister Kowalczyk za to swoje już dostał. W Jasionce jajkami i zdymisjonowali go ze stanowiska bo był winny tego co PiS zrobił polskiemu rolnictwu, Przyszedł Telus. I co. Pierwsze co pokazał, że ma gdzieś rolników i ich głos jak pokazał na jednym z pierwszych spotkań jako minister rolnictwa. Naobiecywali rolnikom gruszki na wierzbie w co jak widać nawet sami rolnicy nie wierzą bo strajki np. w Szczecinie dalej są bo widzą jak są oszukiwani. Miała ani tona nie przejechać granicy. Ludzie na granicy pisali, że to bujda na resorach PIS. Nie ma gdzie sprzedać rolnik swojego zboża bo magazyny zapełnione a za 1400 zł chcą sprzedaż. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zniszczył polskie rolnictwo co najmniej na kilka lat i sam zrobił kryzys z którego wyjść nie potrafi. W normalnym kraju taki rząd cały by upadł za zdradę polskich rolników. I dlatego uważam, że w naszym kraju obecnie nie może rządzić jedna partia a co najwyżej jakaś koalicja co najmniej dwóch partii. Ktoś powie, że Zjednoczona Prawica to koalicja. Bzdura. Republikanie i Solidarna Polska bez PiS nic nie znaczą. Za PO-PSL obie partie miały samodzielny byt. I to różni wcześniejszą władzę o tej niestety obecnej.

   • peło i pzpsl miały samodzielne byty? No może samodzielne odbyty co najwyżej, dwie sprzedajne kliki, dla własnych karier gotowe poświęcić nas wszystkich. A czołowy propagandzista buraczanej zgrai dalej plecie, plecie, plecie. Temu półgłówkowi Kołodziejczykowi byś się przydał, to taki sam bajkopisarz. Pewnie Zacharowa też by cię zatrudniła, bo mało kto jeszcze ma tyle zapału, żeby wciskać ten sam kit z uporem maniaka. Ewentualnie mógłbyś zostać domokrążnym sprzedawcą kitu. Żenujące wypociny człowieka o horyzontach konia dorożkarza.

    • Emil. Znowu Twoim jedynym argumentem są wyzwiska. Widać tyle potrafisz i tak siebie przedstawiasz tutaj ludziom. Czyli takiego gościa co nie ma nic do zaprezentowania oprócz wyzwisk. Nie masz żądnych kontrargumentów to widać wprost, że jakakolwiek dyskusja Cię przerasta. I widać to w każdym Twoim komentarzu. To PiS właśnie dla los ich własnych karier i kieszeni był ważniejszy od obywateli. Najprostsze przykłady. Szumowski, Sasin. Bielan. Morawiecki i tak dalej. Powiedz mi gdzie są pieniądze choćby z afery z respiratorami. Ksiądz co leczył z wegetarianizmu salcesonem dostaje 43 mln dotacji. Firmy powstałe chwilę wcześniej dostają po 55 mln dotacji na byle jaki projekt. Projekty stowarzyszeń związanych z Opozycją wypadają na rzecz tych co robią działacze PiS z którym część jest tak szemrana, ze to widać gołym okiem. I na koniec wrócę do Twojego zachowania ogólnie na tym forum. Żenujący to jest Twój brak argumentów i chamskie zachowanie. Ludzie chcieliby tutaj poczytać jakąś fajną, rzeczową dyskusję. Niestety doszusowałeś do polaka2010 i sprawiłeś, że z fajnych forów tutaj czy na konkurencyjnym portalu zostały zgliszcza i zamiast argumentów mamy język rodem z rynsztoka.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here