Znamy wyniki XV Przeglądu Zespołów Kolędniczych ”Herody” 2023, który odbył się w niedzielę (22.01) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Przegląd „Herody” każdego roku ma na celu prezentację tradycji bożonarodzeniowej i inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania obyczajów ludowych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, średnich, a także do grup działających w domach kultury, świetlicach środowiskowych itp. Występy oceniała komisja artystyczna w składzie:
Krystyna Czura – instruktor teatru w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, Piotr Batycki – instruktor muzyki w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie i Wiesław Huk z Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu czterech prezentacji postanowiono przyznać miejsca i wyróżnienia:
– I miejsce – Teatr ”Wesoła Gromadka” z MGOK w Oleszycach,
– II miejsce – Teatr Młodych z Parafii Matki Bożej w Załużu,
– III miejsce – ”Niemstowskie Nutki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niemstowie,
– Wyróżnienie – Zespół ”Dźwięczni” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleszycach.

Gościnnie podczas Przeglądu wystąpiła młodzież z Jaworowa, która uczęszcza do Polskiej Sobotniej Szkoły w Jaworowie oraz Zespół Cztery Pory Roku z Oleszyc.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, nauczycielom i instruktorom za zaangażowanie i przygotowanie, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych. Nagrody pieniężne zostały ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, a kosze słodyczy przez Wójta Gminy Lubaczów.

Organizatorami Przeglądu byli: Parafia pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie, Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie, a współorganizatorami: Powiat Lubaczowski, Miasto Lubaczów i Gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. PCK w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here