Po raz czternasty w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie zaprezentowały się zespoły i grupy kolędnicze. W niedzielę (23.01) rywalizowały one ze sobą o pierwsze miejsce w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych ”Herody 2022”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, średnich, a także do grup działających w domach kultury czy świetlicach środowiskowych. Występom przyglądało się jury w składzie Krystyna Czura – instruktor teatru MDK Lubaczów, ksiądz Sławomir Skowroński – wikariusz Parafii św. Stanisława w Lubaczowie i Piotr Batycki – instruktor muzyki w MDK w Lubaczowie. Wzięli oni głównie pod uwagę oryginalność i pomysłowość, zgodność przedstawienia z tradycją, teksty scenariusza, wykonanie pastorałek i kolęd, jak również stroje, rekwizyty i przebrania. Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji przyznali nagrody:

Miejsce I: Teatr Młodych przy parafii pw. Matki Bożej w Załużu
Miejsce II: Grupa Kolędnicza z Bałajów
Miejsce II: Grupa ”Pracowite mrówki” z Krowicy Samej

Zwycięzcom wręczono nagrody pieniężne ufundowane przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego, Burmistrza Miasta Lubaczowa i Dziekana Lubaczowskiego. Ponadto każdy zespół otrzymał od Wójta Gminy Lubaczów kosz pełen słodyczy.

– Komisja dziękuje młodym artystom za zaangażowanie, głośne kolędowanie, choreografię, estetykę kostiumów, za pełne refleksji, uduchowione i niezwykłe przedstawienia grup kolędniczych. Opiekunom za przemyślaną reżyserię. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych – podsumowano Przegląd w Protokole.

Konkurs miał na celu prezentacje i zachowanie tradycji bożonarodzeniowej oraz inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania obyczajów ludowych. Organizatorami tegorocznej edycji Przeglądu byli: Parafia pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie, Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Lubaczowie, Powiatowe Centrum kultury w Lubaczowie oraz Miejski Dom Kultury w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. MDK w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here