XIII Przegląd Zespołów Kolędniczych ”Herody” 2021 [WYNIKI]

0

Znamy już wyniki XIII Przeglądu Zespołów Kolędniczych ”Herody” 2021. Komisja artystyczna nagrody i wyróżnienia przyznała po obejrzeniu przesłanych przez uczestników nagrań.

Fot. Archiwum

Tegoroczne „Herody” miały odmienną od wcześniejszych edycji formę. Komisja artystyczna oceniała występy na podstawie nadesłanych do organizatorów nagrań. Przyglądali się im: Andrzej Stopyra – ksiądz dziekan Parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie, Andrzej Kindrat – muzyk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie i Krystyna Czura – instruktor teatru w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Teatrowi Młodych z Załuża, a drugie zespołowi z Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej. Wyróżnienie otrzymała Grupa kolędnicza z Bałaji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i instruktorom za zaangażowanie i przygotowanie, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych. Serdeczne podziękowania składamy także Panu Staroście Zenonowi Swatkowi, Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Szpytowi i Panu Wójtowi Wiesławowi Kaplowi za ufundowanie nagród dla tegorocznych laureatów – czytamy w podsumowaniu przeglądu.

Przegląd „Herody” ma na celu prezentacje zachowanej tradycji bożonarodzeniowej i inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania obyczajów ludowych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, średnich, a także do grup działających w domach kultury, czy świetlicach środowiskowych.

Odbiór dyplomów i nagród zaplanowano na najbliższy piątek.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here