Trwają prace przy remoncie Dworca Kolejowego w Lubaczowie. Wiemy już jak będzie wyglądał nowy dach.

O remoncie Dworca Kolejowego w Lubaczowie mówiło się w naszym mieście od dawna. Obiekt przez wiele lat straszył swoim wyglądem i z pewnością nie był dobrą wizytówką Lubaczowa. Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna, która jest jego właścicielem w 2017 roku rozpoczęła proces opracowania dokumentacji projektowej do jego generalnego remontu. Kilka miesięcy później w tej sprawie interweniowały władze miejskie Lubaczowa, które chciały by obiekt odzyskał swój dawny blask z początku XX wieku.

Pierwotnie zakładano, że generalny remont dworca ruszy początkiem 2019 roku, ale prace ostatecznie się nie rozpoczęły. Później ogłoszono kolejny przetarg, ale już na tylko część prac. Ostatecznie wykonawcę udało się wyłonić w trzecim z kolei postępowaniu. Prace wykonuje firma Usługi Budowlane Romex Roman Zawitkowski z Jarosławia, a ich zakres to wymiana pokrycia dachu, przebudowa kominów i montaż nowej instalacji odgromowej. Prace ruszyły początkiem września, a obecnie na części jego dachu pojawiło się już nowe poszycie – to dachówka ceramiczna w kolorze ceglastym. Wygląda na to, że jeśli pogoda pozwoli, to niebawem zobaczymy Dworzec Kolejowy na „nowym nakryciem głowy”.

Dworzec kolejowy w Lubaczowie powstał w latach 1882-1884. Budynek mieścił wtedy dwie kasy biletowe, poczekalnie oraz bufet. Dworzec mocno ucierpiał w czasie I wojny światowej. Odbudowano go w 1917 r. Nie przywrócono mu jednak pierwotnego wyglądu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here