Remont dworca kolejowego ruszy jeszcze w tym roku

4

Polskie Koleje Państwowe S. A. informują, że pierwsze prace remontowe na dworcu kolejowym w Lubaczowie ruszą jeszcze w tym roku. Zakończenie wszystkich robót przewidywane jest na koniec 2021 roku.

W 2018 roku PKP S.A. opracowała dokumentację dotyczącą remontu dworca w Lubaczowie, która została uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Teraz przyszedł czas na przeprowadzenie pierwszych prac. Na ten rok zaplanowano prace związane m.in. z wymianą pokrycia dachowego. Zakres prac obejmie także remont elewacji oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji odgromowej i hydroizolacji budynku, a także dostosowanie obiektu do TSI PRM.

Po zakończeniu remontu PKP S.A. planuje udostępnienie dworca podróżnym. Dotychczasowe funkcje, które pełni obiekt zostaną zachowane – wyjaśnia Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A.

Niestety w chwili obecnej nie wiemy jak dokładnie będzie wyglądał odnowiony dworzec, bo właściciel obiektu nie jest w posiadaniu wizualizacji przyszłego wyglądu obiektu. Pozostaje więc czekać nam na ogłoszenie przetargu, w którym zamieszczona zostanie szczegółowa dokumentacja projektowa inwestycji.

elubaczow.com, bm, hp

4 komentarze

  1. Bardzo dobrze że będzie remont tego historycznego budynku. To swoistą wizytówka miasta. Do tego jeszcze nowe chodniki na ulicy Słowackiego i będzie trochę estetycznej. Nie wspominając już o byłym dworcu PKS, to jest totalna porażka.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here