W 2017 roku Zespoł Szkół w Oleszycach świętował 45-lecia swojego istnienia. fot. arch.

Zespół Szkół w Oleszycach będzie świętował Jubileusz 50-lecia. Wychowawcy, uczniowie i absolwenci spotkają się 7 października. Tego dnia nie zabraknie wspomnień i wzruszeń.

Uroczystości zainaugurowane zostaną mszą świętą, która zostanie odprawiona o godz. 9:30 w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Następnie o godz. 11:00 otwarta zostanie Szkolna Izba Pamięci, po czym rozpoczną obchody 50-lecia. Następnie uczestnicy udadzą się na obiad, w czasie którego wspominać będą czasy z ław szkolnych. Jubileusz zakończy się Balem Absolwentów w restauracji „Biały Dworek” w Starym Dzikowie.

Historia Zespołu Szkół w Oleszycach sięga 1972 roku. Wtedy to powstała szkoła prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Początkowo placówka funkcjonowała jako Państwowe Technikum Rolnicze. W 1976 roku została przemianowana na Zespół Szkół Rolniczych, a w 2002 roku przyjęła nazwę Zespołu Szkół w Oleszycach.

W 1989 roku szkoła „przeszła pod skrzydła” Powiatu Lubaczowskiego, który został jej organem prowadzącym. ZS ponownie przekazano ministerstwu rolnictwa w 2020 roku.

W 2017 roku Zespół Szkół w Oleszycach świętował 45-lecie swojego istnienia.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here