Zespoł Szkół w Oleszycach świętował 45-lecia swojego istnienia

0

Miłe wspomnienia i chwile ogromnego wzruszenia towarzyszyły gościom, absolwentom, nauczycielom, pracownikom, uczniom Zespołu Szkół w Oleszycach w trakcie obchodów 45-lecia istnienia placówki.

Uroczyste obchody, które odbyły się w piątek (27.10) rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele, którą celebrował absolwent szkoły ksiądz arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki wraz z ks. proboszczem Józefem Dudkiem oraz kapłanami, którzy byli uczniami szkoły. Część oficjalną odbyła się natomiast w auli Zespołu Szkół. W jej trakcie często mówiono o pracy i zaangażowaniu zarówno obecnych jak i były pracowników placówki. Uświetnieniem uroczystości było wystąpienie księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który podzielił się wspomnieniami lat spędzonych w szkole, jak i czasu towarzyszenia ojcu świętemu Janowi Pawłowi II.

Głos zabrali także honorowi goście: Józef Michalik – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Marta Zabrońska – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Andrzej Nepelski – dyrektor Zespołu Szkół w Lubaczowie i Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Gryniewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Stanisław Zagrobelny – Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce oraz Anna Hawrylak – przewodnicząca Rady Rodziców. W trakcie wystąpień padło wiele ciepłych słów pod adresem szkoły, jej uczniów i pracowników oraz życzeń dalszych sukcesów i świętowania kolejnych pięknych jubileuszy.

Tego dnia zaprezentowali się także uczniowie, którzy w części artystycznej pt. Szkolna Kronika Filmowa, przenieśli zebranych w sentymentalną podróż po historii placówki, a dopełnieniem uroczystości był bal absolwentów w restauracji „Pod Księcia Górką”.

Galeria zdjęć, fot. Zespół Szkół w Oleszycach.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here