Posłowie Lewicy rozmawiali z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego m.in. na targowisku.

Parlamentarzyści i przedstawiciele Lewicy spotykali się w poniedziałek (26.09) z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego. Głównym tematem rozmów były drożyzna i inflacja oraz rosnące ceny paliw i energii.

Do Lubaczowa zawitali m.in. posłowie Lewicy – Arkadiusz Iwaniak z Płocka, Jacek Czerniak ze Świdnika i szef podkarpackiej Lewicy Wiesław Buż. Gości m.in. po „dużym targu” oprowadzał Łukasz Rydzik z Oleszyc członek Zarządu Krajowego Nowej Lewicy oraz Zbigniew Wełyczko, przewodniczący struktur powiatowych. W trakcie spotkań z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego parlamentarzyści rozmawiali głównie o drożyźnie i inflacji.

Dziś jesteśmy w Lubaczowie w ramach trasy Bezpieczna Rodzina. Rozmawiamy z mieszkańcami o obecnej sytuacji gospodarczej, drożyźnie, inflacji, cenach energii czy węgla, ale również przedstawiamy naszą propozycję programową dla polskich rodzin i seniorów. Dane GUS mówią o 16 procentowej inflacji w Polsce, ale ludzie na targowisku czy przy sklepowej kasie widzą co innego. Produkty żywnościowe są droższe o kilkadziesiąt procent – to jest prawdziwy obraz drożyzny – mówili parlamentarzyści.

Posłowie przypomnieli także, że Lewica przygotowała projekty ustaw z pakietu „Bezpieczna Rodzina”, które polepszyłyby sytuację ekonomiczną Polek i Polaków. Proponują w nich m.in. 20-procentową podwyżkę dla pracowników budżetówki, drugą waloryzację rent i emerytur, leki za 5 zł, rentę wdowią oraz zamrożenie WIBOR na poziomie z grudnia 2019 r., co miało by znacząco pomóc kredytobiorcom.

Zdaniem Lewicy w obniżeniu inflacji w Polsce pomogłoby także uruchomienie przez UE środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Te jednak w ich ocenie wciąż blokuje rząd Mateusza Morawieckiego.

Łukasz Rydzik zachęca do odwiedzenia jego strony internetowej www.lukaszrydzik.pl oraz jego strony: facebook.com/lukaszrydzik


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

15 komentarze

 1. PO, PIS, PSL, t zrzuty z SLD – to neokomuniści. W 70% glosowań w sejmie (zwłaszcza w obszarze gospodarczym) głosują identycznie. Kłócą się jedynie o tych co się trzymają za ręce, o krzyże na ścianach, o to czy kolor pomarańczowy, to nie jest czasami taki trochę morelowy. Wszystkie proponują socjalizm bo polskie społeczeństw (wbrew powszednim opiniom) wcale nie jest takie dumne, wcale nie jest takie pracowite, wcale nie jest takie uczciwe. Za 500+ za 300+ za wakacje na kartki, za dopłaty do węgla, za dopłaty od upośledzenia pójdzie i będzie się kłócić nawet przy rodzinnym spotkaniu przy wódce.

  „Ci kradną, tamci to dopiero kradli. Ten rząd to chociaż coś nam dał. Ja jestem katolikiem i patriotą, a ja jestem Europejczykiem i czuję się obywatelem świata!”

  Tym czasem za wszystko co dostaliście „za darmo”, ktoś już wcześniej musiał zapłacić. Jednak ekonomia to taka nauka, która nie lubi próżni, polityka monetarna to taka dziedzin, która inaczej się zachowuje w określonym otoczeniu gospodarczym. Zaś historia uczy nas, że świat jest koniunkturalny i czasami to co nas w danym okresie uskrzydla, potem może być naszą szubienicą. Od 20 lat jesteście bogatsi? Wciąż macie telewizory, tylko inne. Wciąż macie samochody, tylko inne. Wciąż spełniacie swoje potrzeby tylko inne. Nie bogacicie się wcale!!!

  Kiedyś brakowało Wam mebli, mięsa, mleka itd. była reglamentacja dóbr i usług. Przydział na osobę, rodzinę itd. A dzisiaj co macie, reglamentacje energii elektrycznej, węgla, gazu itd…

  W podkarpackiej dolinie socjalizmu teraz będziecie mówić, że jest biednie. Głównie tacy jak wy… wybierali te rządy, żyjąc chwilą.

  Dzisiaj kelnerzy zaczynają przynosić rachunki za biesiady z przed lat, za bawienie się za cudze (podatki ściągane z przedsiębiorstw, przedsiębiorstw nie małych firm), nie ma takich długów, których nie trzeba spłacać.
  Chcieliście komuna wróciła, a teraz wbijać zęby w ściany, no już!!!

 2. A tych Panów ze zdjęcia, chciałbym zapytać czy wiedzą czym jest stagflacja, krzywa laffera, czym jest wskaźnik impetu???

  Czy oni wiedzą, że ich rządy w 2012 roku odrzuciły projekt SGH o wprowadzeniu do szkół ekonomii (tak jak jest to np. w Szwajcarii), odrzuciły z automatu wprowadzając takie głupstwa jak Wiedza o kulturze, jak Wiedza o Tańcu, itd…

  Zanim odezwą się PISowcy, wasi komunistyczni towarzysze, tak jak towarzysze lewicowy – także odrzucili ten projekt. Bez wg wzięcia na wokandę.

  Dlatego że za PO, PIS, PSL, i zrzutami z SLD stoi stado baranów, które musi co kilka lat sprawnie przy urnach wybierać odpowiednie świnie.

  Potem jedni i drudzy wierzą w tak samo głupie hasła, tylko wybierają sobie bardziej dla siebie słuszne według orędzia właściwego towarzysza.

  – wprowadzimy 50 podatków, ale nie bójcie się zapłacą tamci
  – wprowadzimy 4 dniowy tydzień pracy, kiedy wszystkie bogate kraje do bogactwa doszły pracą
  – można mnożyć i mnożyć.

  • Tak mnie zastanawia czego nie wymieniasz w tej swojej wyliczance Konfederacji, która swego czasu była prorosyjska. i z PiS współpracują w kwestiach ideologicznych zawsze i jak zapytasz kogoś od Konfy o koalicję z PiS niezależnie z którego członku to jej nie wyklucza. Byle tylko do władzy.

   • Podstawy że była prorosyjska? Czy kiedykolwiek słyszałeś o anglosaskiej percepcji geopolitycznej?
    Wydmuchane hasła z TVP…

    Po za tym jak weźmiesz do opracowania Marksa, to sporo „wartości” dziwnym trafem pokrywa się z wartościami UE 🙂 A ja jestem za tym, żeby być w Europie jak równy z równym.

 3. Grinmmek. Korwin-Mikke czy Braun nawet po wybuchu wojny na Ukrainie opowiadali i opowiadają się po srobie rosyjskiej. To nie były żadne wydmuchane hasła z TVPiS. Jest część, ktora udaje, ze się wstydzi, ale jak walczono o glosy to nawet od strony narodowców przed lutym wypomonano Ukrainie UPA by zdobyć glosy w Polsce. Dziwnym trafem na tak podatny grunt potem ruszyly ruskie trolle co wczesniej jak Konfederacja były antyszczepionkowe. Konfederacja jest za równością, ale na ich zasadach a nie ogolnych. To przecież w takim razie żadna równość. Poza tym tak ZSRR tak samo jak UE to jest związek państw, który składa się na jeden organizm. Dlatego są punkty wspólne.

 4. Ale Hipokryzja Lewicy. Co wy sobie myślicie, że ludzie nie pamiętają waszych rządów może przypomnę parę faktów
  – bezrobocie sięgało prawie 50%
  – ogólnie panująca bieda, ludzie muszą wyjeżdżać za chlebem do pracy za granicę
  -korupcja sięgająca zenitu co zubożało jeszcze bardziej społeczeństwo
  – afera za aferą ( Afera FOZZ nazywana matką wszystkich sfer)
  – zerwana umowa z Norwegami o dostawy gazu w 2003 roku, Baltic pipe działałby już 20 lat
  – politycy lewicy ośmieszali Polskę na arenie międzynarodowej, przypomnę tylko ,, syndrom Filipiński” pana Kwaśniewskiego.
  To tylko czubek góry lodowej waszych rządów, a co nam lewica oferuje teraz?
  – aborcja do dziewiątego miesiąca ciąży
  -małżeństwa homoseksualistów i adopcja Polskich dzieci przez tych ludzi.
  Więc proszę nie kłamać ludzi bo lewica razem z liberałami ma najwięcej za uszami.

  • Oj Polak2010. Nie ma to jak Twoje wynaturzenia i demonizowanie Lewicy, które są absurdalne. Super nie było. bo nie mogło. Po komunie trzeba było czasu by się pozbierać i wszystkie kraje z naszego regionu z tym się zmagały. Bezrobocie 50%. Mogło być regionalnie tam gdzie były PGR-y co najwyżej, ale nie od razu Kraków zbudowano i trzeba było czasu by tereny uzależnione od PGR odnalazły swoje miejsce.
   Co do wyjazdów za granicę Polaków za chlebem to od zawsze wyjeżdżali na początku XX wieku do Ameryki a potem krajów europejskich. I to dzięki nie tylko Lewicy, ale i innych partii będących w obecnej Opozycji Polacy mają możliwość pracy w UE jak im się zachce a jakby taki PiS był wtedy do władzy to byś zobaczył jakie bezrobocie jest. Dopiero zobaczyłbyś polaku2010 jak wielkie jest ukryte bezrobocie w Polsce jakby wszyscy wrócili z pracy z zagranicy. PiS to by się tak stopą bezrobocia nie chwalił. A ona właśnie ludzi z zagranicy nie obejmuje. Zresztą zobacz ile sobie ludzi wśród Twoich znajomych wyjechało z powiatu i siedzi za granicą. A bieda zaraz będzie. PiS nie potrafi zatrzymać inflacji a wręcz ją nakręca to bieda jeszcze przyjdzie i to taka najgorsza bo dotknie wszystkich a nie tylko grupy patologii i nierobów.
   Afera za aferą. No proszę Cię. Każdy rząd ma afery, ale przy PiS-owskich to wszystkie bledną. Nikt tak nie rozkradał publicznych pieniędzy jak PiS. Maseczki, respiratory, wybory i wiele wiele innych. Wyjdą te afery w kampanii do wyborów. Ale się będą wylewać te afery.
   Umowa z Norwegami. To był błąd Millera. I Lewica to zapewne wie.
   Lewica nie ośmieszała Nas na arenie międzynarodowej. To rząd SLD i właśnie Kwaśniewski wprowadzał Polskę do UE. I PiS w całej drodze dojścia Polski do UE, które ucywilizowała nasz kraj nic nie znaczył i nie zrobił. To PiS Nas ośmiesza na arenie międzynarodowej. Polska stała się w Europie persona non grata i staliśmy się takim niechcianym wujkiem na weselu, którego się nie lubi, ale trzeba zaprosić bo rodzina. Za PiS straciliśmy wiele w oczach świata. Dzięki PiS swego czasu Polskę stawiano w rzędzie z Białorusią jako kraj autorytarny. A co do Kwaśniewskiego choć nie jestem z Lewicy to według mnie gość, który był najlepszym Prezydentem w III RP. Miał swoje epizody alkoholowe, ale jakoś ludziom to nie przeszkadzało wielce. Kwintesencją tego jak dobrym był Prezydentem jest ciągle przewijający się jego powrót lub jego żony do wyborów i myślę, że minimum 3 miejsce któreś z Kwaśniewskich dzisiaj by miało. Próbujesz rozliczać innych a rozlicz najpierw swoich bo nawet uszy Urbana by tyle nie pomieściły co ma PiS za uszami 😀

 5. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego jakis kretyn wymyślił forme płatności w Zabce kartą w niedzielę? Ja moge miec 200 zl w rece a i tak nic nie kupie,bo ja karty nie posiadam. To zamiast sklep zrobil tak aby zarobić w niedzielę to nie. A w poniedziałek rano juz moge. Przecież to jest porabane. I wez czlowieku kup cos o 20 ,chyba tylko na CPN-ach. A roznie bywa. Np ktos z daleka przejezdza przez Lubaczów i wstępuje do żabki i co? I kaplica! Co to za idiota wymyślił to nie mam pojęcia. Niedługo będzie tak,ze w ogole gotowka zniknie, bez karty nawet gumy kulki nie kupisz a na zamiast tacy w kościele koscielny bedzie bujal z terminalem. Ktos nas rznie na kasie i pewnie sa to banki,rzadzone przez wiadomo kogo. Oczywiście mam na myśli prezesow i wlascicieli,zeby nie bylo

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here