W Lubaczowie miał powstać nowy punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Inwestycja stoi jednak pod dużym znakiem zapytania, ze względu na koszty ofert złożonych w postępowaniu przetargowym.

O tym, że zadanie pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Lubaczowie” otrzymało dofinansowanie w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład pisaliśmy blisko rok temu. Od tamtej pory nie udało się jednak rozpocząć inwestycji, a powodem są… pieniądze.

Przypomnijmy, że wnioski w ramach pierwszej edycji pilotażowego naboru „Polskiego Ładu” samorządy mogły składać do 15 sierpnia 2021 roku. Jego wyniki ogłoszono pod koniec października ubiegłego roku. Na liście zadań, które otrzymały dofinansowanie było Miasto Lubaczów, które środki w wysokości 4 997 000 zł miało przeznaczyć na budowę nowego PSZOK-u. Niestety realizacja tej inwestycji stoi pod dużym znakiem zapytania, bo w drugim już postępowaniu przetargowym złożone oferty znacząco przekraczają kwotę jaką na inwestycję chce przeznaczyć samorząd Lubaczowa (w pierwszym przetargu nie wpłynęła żadna oferta). Zamawiający poinformował oferentów, że chce przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia 5 260 000,00 zł brutto.

Dziś (22.09) poinformowano o złożonych w postępowaniu ofertach. Najniższa z nich złożona przez Firmę Handlowo-Usługową UNI-DEKOR Tomasz Bąski z Lubaczowa opiewa na 7 318 000 ,00 zł, kolejna lubaczowska Firma Handlowo-Usługowo-Finansowa Grzegorz Powroźnik zaproponowała kwotę 9 268 000,00 zł, a trzecia firma PPUH Remdom Żak Przemysław z Dąbrowy Górniczej wyceniła zadanie aż na 10 420 000,00 zł. Co ciekawe, oprócz samych kwot, w tym postępowaniu znaczącą wagę mają także dodatkowe warunki przetargu takie jak długość gwarancji na wykonane roboty budowlane i dostarczony sprzęt. To sprawia, że najkorzystniejszą ofertą może okazać się wcale nie ta najtańsza. To z kolei oznacza, że aby zrealizować tę inwestycję w budżecie miejskim musiałoby się znaleźć dodatkowe kilka milionów złotych. Przy obecnej sytuacji finansowej w naszym mieście wydaje się to jednak mało prawdopodobne.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

10 komentarze

  1. Na wybudowanie „jednej ławki patriotycznej” przypominającej logo PZPD – PISiory przeznaczyły 123 tys. zł 🙂 W Krakowie na Kazimierzu „wybudowano” ławkę za ponad milion, na elektrownie w Ostrołęce wydano 2 mld. 🙂 Można by wymieniać. Wszystkie te inwestycje łączy PIS 🙂 A skoro jesteśmy w zagłębiu socjalizmu – płacić !!!!!! tylko szybko bo od stycznia płaca minimalna idzie w górę, a z nią ceny wszystkiego. Tylko czy ktoś łączy kropki 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here