Od lewej: Bartłomiej Wlezień Zastępca Nadleśniczego, Dyrektor RDLP w Krośnie Marek Marecki, Tomasz Smędra Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce, fot. Nadlećnictwo Oleszyce

Tomasz Smędra od poniedziałku (05.09) pełni funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Oleszyce. Zastąpił on na tym stanowisku Stanisława Zagrobelnego, który niedawno przeszedł na emeryturę. Nowy szef leśników z Oleszyc w ostatnich latach pełnił funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Kańczuga.

Tomasz Smędra, fot. RDLP.

Nadleśniczy Tomasz Smędra ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku (1998 r.), jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie (studia dzienne magisterskie 2003 r.), ponadto ukończył studia podyplomowe z Zastosowania Systemów Informacji Przestrzennej w Leśnictwie i Ochronie Przyrody w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2008 r.). Ukończył też szereg szkoleń z zakresu map numerycznych, GIS-u, tworzenia stron internetowych oraz programów graficznych. Ma uprawnienia brakarza III klasy oraz eksperta przyrodniczego botanika i ornitologa w ramach PROW.

Nowy szef Nadleśnictwa Oleszyce ma 43 lata, jest żonaty i wspólnie z żoną wychowują syna. Od lat jest nieprzerwanie związany z lasem, który jest dla niego pracą i pasją.

Tomasz Smędra od 2006 roku pracował w nadleśnictwach Leżajsk i Sieniawa jako podleśniczy oraz w Nadleśnictwie Lubaczów jako specjalista Służby Leśnej, zajmując się stanem posiadania, mapą numeryczną, administracją SILP, ochroną przyrody i urządzaniem lasu. W styczniu 2018 roku został zastępcą nadleśniczego
w Nadleśnictwie Kańczuga, a w kwietniu tegoż roku szefem tej jednostki – poinformował nasz portal Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here