Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed oszustami, którzy proponują „załatwienie” 14. emerytury. ZUS podkreśla, że o wypłatę 14. emerytury nie trzeba składać żadnych pism, formularzy czy wniosków.

Pracownicy ZUS nie odwiedzają emerytów, rencistów i innych świadczeniobiorców w domach i nie proponują płatnych usług. Niestety ciągle zdarza się, że osoby podszywające się pod pracowników Zakładu proponują szybkie załatwienie formalności. Okazją do oszustwa może być zbliżająca się wypłata dodatkowego świadczenia czyli czternastej emerytury. Oferta pomocy w wypełnieniu wniosku, żądanie danych osobowych lub bankowych powinna być sygnałem ostrzegawczym.

– O czternastkę nie trzeba wnioskować, bo to dodatkowe roczne świadczenie ZUS będzie wypłacał z urzędu” – podkreśla regionalny rzecznik ZUS w województwie podkarpackim – Wojciech Dyląg.

ZUS podkreśla, że wypłata 14. emerytury rozpocznie się 25 sierpnia i nie trzeba w związku z tym składać żadnych pism, formularzy czy wniosków. W tym roku tzw. czternastki trafią do 9 mln emerytów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe. W naszym województwie otrzyma ją ponad 417 tys. osób.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here