W minionym tygodniu laureaci konkursu „Wiedzy o Unii Europejskiej” z naszego regionu wzięli udział w wycieczce do Belgii. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu posła do Parlamentu Europejskiego Roberta Biedronia.

Konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej” był zorganizowany był dla uczniów szkół średnich położonych na terenie byłego województwa krośnieńskiego oraz przemyskiego. Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Łukasz Rydzik – asystent Roberta Biedronia, Agata Diduszko-Zylewska – asystentka Roberta Biedronia, Zuzanna Pabian – koordynatorka Młodej Lewicy w okręgu 22, Karolina Hendzel – szefowa pionu medialnego podkarpackiej Młodej Lewicy oraz Jakub Przybyłowski.

Uczestnicy wycieczki wyjechali z Krosna w poniedziałek (09.05), by dzień później rozpocząć zwiedzanie Brugii a następnie zakwaterować się w Brukseli i spacerować ulicami miasta zwiedzając przy tym najciekawsze zabytki. Kolejny dzień to główna atrakcja wyjazdu, czyli wizyta w Parlamencie Europejskim oraz spotkanie z Robertem Biedroniem. Ten opisał gościom swoją pracy i obowiązki oraz odpowiedział na pytania wszystkich zainteresowanych. Uczestnicy zobaczyć mogli również salę obrad plenarnych. Co ciekawe, uczestnicy wycieczki mieli także okazję do bliższego poznania europosła Biedronia, bo ten zaprosił ich na obiad i luźną rozmowę.

Uczestnicy wycieczki mogli także zobaczyć Atomium czy Rezydencje Królewskie. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć spróbowania słynnych frytek belgijskich, których nie odmówił żaden z uczestników wyjazdu. Ostatniego dnia wizyty zaplanowane zostało zwiedzanie Waterloo i powrót do Polski.

Wrażenia uczestników po wyjeździe do Brukseli:

“Jestem zadowolona z wyjazdu, poznałam wielu ludzi, mogłam porozumiewać się po angielsku i doświadczyłam na własnej skórze wszechobecnej tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.”

“Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu. Był to jeden z najlepszych, jak nie nawet najlepszy wyjazd w moim życiu! Bardzo się cieszę, że został zorganizowany taki konkurs i mogłam wziąć w nim udział. Z wyjazdu wrzuciłam bogatsza o nowe doświadczenia, ale przede wszystkim pozwoliło mi to poznać wielu wspaniałych ludzi i poznać nowa rzeczywistość, która działa jak motywacja, że tak też można żyć.”

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, mat. pras.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here