Robert Biedroń zachęca do udziału w konkursie, fot. Materiały prasowe.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu lubaczowskiego mogą wziąć udział w konkursie pt. „Wyjazd do Europarlamentu z Robertem Biedroniem”. Nagrodą jest wycieczka do Strasburga, Brukseli, Brugii i Waterloo.

Konkurs, w którym nagrodą jest darmowy wyjazd do Europarlamentu oraz spotkanie z Robertem Biedroniem, skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Aby wziąć z nim udział należy najpierw do 13 kwietnia br. wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.robertbiedron.pl/konkurs. Ze wszystkich osób, które nadeślą prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy, jury wybierze 50 osób, które przystąpią do drugiego etapu konkursu. Ten będzie polegał na napisaniu wypracowania na jeden z zaproponowanych tematów. Tu istotny będzie także czas, bo na wykonanie zadanie będzie tylko 15 godzin. Później jury wybierze przynajmniej 10 osób, które zostaną zakwalifikowane do wyjazdu. Ten zaplanowany jest w terminie 9-13 maja br.

W czasie wyjazdu uczniowie będą mieli okazję odwiedzić Parlament Europejski, wejdą na Salę Plenarną oraz odwiedzą Dom Historii Europejskiej / Parlamentarium. Uczestnicy zapoznają się także z jego funkcjonowaniem instytucji unijnych i procesem legislacyjnym. W programie dodatkowo zwiedzanie Brukseli, Brugii oraz Waterloo – informuje Łukasz Rydzik z Nowej Lewicy.

elubaczow.com, hp, mat. pras.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here