Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie i Stowarzyszenie Salon Literacki we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Cieszanowie ogłaszają V Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Bez-KRESY”. Wiersze należy przesłać do 21 marca br.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Bez-Kresy” to uznane już w świecie literackim wydarzenie. Do organizatorów w ubiegłorocznej edycji wpłynęło 73 zestawów prac, a nagroda główna trafiła do rąk Łukasza Barysa z Pabianic.

Teraz organizatorzy ogłosili kolejną edycję konkursu. Osoby zainteresowane udziałem powinny przesłać zestawy konkursowe składające się z 3 niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem), w 4 kopiach (spiętych, tworzących 4 komplety) należy przesłać do 21 marca 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego.) na adres MBP w Cieszanowie. W konkursie mogą uczestniczyć autorzy przed debiutem oraz po debiucie, pod warunkiem, że wydali nie więcej niż dwie książki poetyckie posiadające numer ISBN. Zdobywcy I nagrody oraz nagrody specjalnej w poprzednich edycjach „Bez-KRESÓW” wyłączeni są z udziału w konkursie na okres 5 lat. Każdy uczestnik może przysłać tylko 1 zestaw wierszy.

Tematyka utworów dowolna, mile widziane będą teksty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki polskich Kresów i pogranicza wschodniego – informuje w komunikacie prasowym Urszula Kopeć-Zaborniak, dyrektor MBP w Cieszanowie.

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia oraz nagrodę specjalną za wiersz związany z szeroko pojętą tematyką polskich Kresów i pogranicza wschodniego. W sumie pula nagród wynosi 5000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju, a gala wręczenia została zaplanowana na czerwiec br.

Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie mbp.cieszanow.pl.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here