W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie rozpoczyna działalność Dyskusyjny Klub Filmowy „FilmoLub”. W czwartek, 13 stycznia o godz. 18:30 w ramach działalności grupy wyświetlony zostanie film „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

O tym, że pracownicy MDK chcą powołać do życia DKF pisaliśmy pod koniec października 2021 r. zachęcając do udziału. Teraz grupa zaprasza na seans, który poprzedzony zostanie prelekcją wprowadzającą widzów w tematykę poruszaną na pokazie. Z kolei po obejrzeniu filmu przeprowadzona będzie dyskusja na temat ekranizacji. Pierwszym omawianym filmem będzie  „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

Film, w którym występują m.in. Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza i Katarzyna Figura, opowiada o pochodzącym ze wschodu Żeni. Zatrudnia się on jako masażysta na luksusowym podmiejskim osiedlu. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Po pewnym czasie zostaje ich powiernikiem.

W projekcji mogą wziąć udział nie tylko członkowie DKF. Wyświetlona zostanie ona dla wszystkich chętnych. Cena biletu wynosi 10 zł. Nabyć można także karnet (50 zł), który uprawnia do wejścia na 6 seansów DKF w ciągu kwartału.

– Miłośnicy sztuki filmowej i osoby chcące zaangażować się w działalność Klubu, mieć wpływ na wyświetlany repertuar, brać udział w organizacji imprez filmowych, spotkań z krytykami, twórcami filmu, cały czas mogą dołączyć do grona DKF „FilmoLub”. Wystarczy, że zapoznają się ze Statutem DKF i wypełnią Deklarację członkowską umieszczoną na stronie www.mdklubaczow.pl, a następnie wypełnią, podpiszą i dostarczą ją do MDK – mówią organizatorzy.

Więcej informacji uzyskać można kontaktując się z Beatą Paluszek z MDK za pośrednictwem e-maila: beata.paluszek@mdk.lubaczow.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 16 635 96 35 wew. 22.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here