Dobiegają końca prace przy ostatnim etapie budowy krytej pływalni przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie. Do wykonania pozostały ostatnie prace wykończeniowe i uzyskanie stosownych odbiorów i decyzji.

Przypomnijmy, że początek budowy krytej pływalni przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie sięga 2017 roku, kiedy to burmistrz Krzysztof Szpyt ogłosił przetarg na I etap budowy basenu. Oferty złożyły trzy firmy, a prace zrealizowała firma Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk. Oferta opiewała na kwotę 3 764 984,44 zł. Prace polegające na postawieniu stanu surowego zamkniętego obiektu zakończyły się w listopadzie 2018 roku. Po raz kolejny robotnicy w obiekcie pojawili się jesienią 2020 rok, po tym jak podpisano umowę na realizację II etapu budowy pływalni. W przetargu dotyczącym zakończenia inwestycji, najlepszą ofertę o wartości 12 221 981 zł złożyła firma TEXOM Sp. z o.o. Kraków. Zgodnie z pierwotną umową, prace miały zakończyć w grudniu br., ale na przeszkodzie stanęła pandemia.

Zakończenie robót zakontraktowanych przetargiem, planowane jest na dzień 1 marca 2022 roku. Firma TEXOM wystąpiła o przedłużenie terminu zakończenia robót, z uwagi na pandemię COVID-19, a zgodnie z prawem Zamawiający ma obowiązek wydłużyć termin, jeżeli wykonawca udowodni, że pandemia miała wpływ na postęp prac lub zaburzenia łańcuchów dostaw i braki materiałowe, uniemożliwiające mu terminowe zakończenie robót – informuje Piotr Bednarczyk, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Obecnie pozostały do wykonania ostatnie prace wykończeniowe oraz uzyskanie wszelkich stosownych certyfikatów, odbiorów i decyzji. Pierwsi pływacy będą mogli skorzystać z obiektu początkiem lata. Co ważne, obiekt wyposażony jest w ruchome dno, które pozwala dostosować głębokość wody poszczególnych części basenu do potrzeb użytkowników. Dzięki temu będzie można wprowadzić dodatkowe atrakcje.

W przyszłym roku planujemy jeszcze przeprowadzić postępowanie zakupowe na wyposażenie basenu, tzn. zakup bieżni i rowerów wodnych, umożliwiających rehabilitację ruchową i fitness, a także dmuchańców, które dzięki możliwości wypłycania dna, zamienią nasz basen w bezpieczny wodny tor przeszkód lub wodny plac zabaw dla najmłodszych – dodaje Piotr Bednarczyk.

Zobaczcie jak wygląda obecnie basen w Lubaczowie.

Galeria zdjęć.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

41 komentarze

 1. Czy w tym kraju nic nie może być skończone w terminie?. Przecież miał być gotowy już prawie rok temu i cały czas przesuwanie terminu!!! Tylko podatki i opłaty dla szaraków muszą być w terminie bo inaczej od razu odsetki karne.

 2. Jestem baaaardzi zadowolony z tego basenu. Jedyna jego wada jest taka że nie powstał dwadzieścia lat temu. Też wolałbym zjeżdżalnie, basen 50- cio metrowy, basen do nauki, basen rozpływkowy, jakuzzi i cooler dla pływaków. Ale najbliższy taki kompleks widziałem w Olsztynie. Koszt 89 mnl parę lat temu.
  Więc cieszmy się z tego co jest. Budynek ma możliwość rozbudowy. Przypuszczam że ci którzy zachwalaja okoliczne baseny są tam regularnymi bywalcami- raz do roku. Takich osób nie da się zadowolić

  • W Tomaszowie Lubelskim budowano basen w podobnym czasie, z porównywalnym dofinansowaniem jak w Lubaczowie: 5 mln zl od Ministra Sportu i 5 mln zł z UE. W Tomaszowie są brodziki , zjeżdżalnia, masaże i jacuzzi. Całkowity koszt 35 mln zł, lubaczowskiego o połowę mniej. Dodam że Starostwo w Tomaszowie przekazało miastu jeszcze 3 mln zł, a w Lubaczowie w 2015 roku starosta pokazał środkowy palec, wycofując się z obietnicy współfinansowania.
   Czy stać Lubaczowian na wydanie kolejnych 18 mln zł na zachcianka typu zjeżdżalnie, brodziki i masaże? Niech każdy odpowie sobie sam.

 3. Szkoda, że jest tylko pływalnia, a nie basen dla rodzin. Fani pływania sportowego pojadą dalej, rodzina z dzieciakami niekoniecznie.
  Zwłaszcza biorąc pod uwagę średnią umiejętność pływania naszego społeczeństwa. A czy ludzi stać będzie na wejściówki i na naukę pływania? Wątpię, ale obym się myliła.

  • Ta „szkoda”, jak powiadasz, kosztowałaby kilkanaście dodatkowych milionów. Stać nas na to? W niecce basenowej jest podnoszone dno na dowolną głębokość. Można prowadzić zajęcia dla dzieci, dla niepełnosprawnych. Będą jeszcze urządzenia pływające. To wszystko napisali powyżej, ale tobie i tak nie dogodzi, bo to nie aquapark. Megalomania rodem z Wólki.
   Już wątpisz, czy stać będzie kogoś na wejściówki, choć jeszcze nikt nie podał cen.

 4. Do @kbila: widzisz prostaku, źle ci się czyta prawdę, fajniej hejt i bluzgi. Jesteś prostym kmiotem z wiochy, bo tylko tacy używają określenia „miastowy”. W odróżnieniu od ludzi ze wsi, których szanuję, ty jesteś przypadkiem wyjątkowym. Bo kmiot to może mieszkać i w mieście i pozostanie kmiotem. Podobnie wiochę można znaleźć też i w mieście, wśród kmiotów takich jak ty.

 5. Tylko prosiłbym bez żadnej pompy,przemówień,cięcia wstęgi a potem żarcia bo to wszystko jest za nasze pieniądze,podatników. Po co cyrk robić? Otwarte i proszę bardzo a tu będzie jak z Alternatyw 4-
  Jutro oddajemy dom, który odtąd będzie waszym domem. Proszę żebyście o tym pamiętali w trakcie codziennej eksploatacji. Byłoby fałszywą skromnością gdybym pominął tu rolę naszej spółdzielni, nawet he, he, własną rolę. (Rozlegają się brawa.) Ci, którzy otrzymali mieszkania uważani są za szczęśliwców, a to nieprawda. Nasza wytężona praca, godziny spędzone nad analizą dokumentów sprawiły, że nie szczęśliwcy a ci, którzy na to w pełni zasługują mieszkania otrzymają.

 6. To nie jest basen a pływalnia! Ludzie nie szczęście na siebie jadem. Bądźcie dla siebie mili! Kaśka ma rację nie ma brodzika, zjeżdżalni itd. Rozbudowy nie będzie zapomnijcie! Koszty utrzymania będą ogromne! Cieszę się, że jest pływalnia ale o dzieciach i osobach starszych zapomniano! Powiat Lubaczowskiego mentalność wschodnia nic dodać nic ująć!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here