Ruszy budowa basenu w Lubaczowie? Miasto ogłosiło przetarg

1

W Lubaczowie kryta pływalnia może stać się rzeczywistością. Władze miejskie ogłosiły przetarg na rozpoczęcie I etapu prac.

Fot. Archiwum.

Od dziesiątek lat w mieście władze samorządowe powtarzają „Zbudujemy kryty basen w Lubaczowie”. O tej inwestycji zawsze robi się głośno w czasie kampanii wyborczych. Podczas ostatniej także Krzysztof Szpyt kreślił plany budowy takiego obiektu. Obejmując stanowisko burmistrza próbował wywiązać się z obietnicy. Początkowo obiekt miał powstać przy Zespole Szkół w Lubaczowie. Stanowić miał „Centrum Rehabilitacji z zapleczem SPA”. W zamyśle miała to być wspólna inwestycja powiatu lubaczowskiego i miasta Lubaczowa. Plany te nieco się skomplikowały, ale dziś, w nieco innej formie, stają się rzeczywistością. Miasto szuka firmy, która podejmie się zadania „Budowa krytej pływalni przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie – etap I”. Inwestycja ma być współfinansowana ze środków ministerstwa sportu i turystyki.

– Lokalizacja basenu przy ul. Ofiar Katynia (za sklepem Chemifarb – przyp. red.) pozwoli nam w przyszłości myśleć o rozbudowie basenu krytego o obiekt otwarty. Mamy tam spory teren, który jest własnością miasta i daje takie możliwości. W chwili obecnej skupiamy się jednak na budowie krytej pływalni – mówi burmistrz Krzysztof Szpyt.

Pierwsze parce mają obejmować stan surowy zamknięty obiektu: roboty ziemne, fundamenty, ich izolację, zbrojenie. Wykonane mają zostać także roboty betonowe, murowe i posadzkarskie. Zamontowana ma zostać stolarka okienna i drzwiowa, konstrukcja dachu, jego pokrycie, a ściany zewnętrzne mają zostać ocieplone. Roboty powinny się zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

Termin składania ofert mija 12 października. Po tym terminie poznamy firmę, która wybuduje basen.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here