Znamy szczegóły pogrzebu księdza Piotra Podbornego, który zmarł 4 grudnia br. Kapłan, który był proboszczem m.in. parafii w Załużu i Starym Dzikowie, zostanie pochowany w środę w Suścu.

Ks. Piotr Podborny urodził się 1 czerwca 1962 r. w Tomaszowie Lubelskim, święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Bolesława Pylaka w katedrze lubelskiej w 1987 roku. Swoją posługę rozpoczął jako wikariusz, by po dwóch latach objąć funkcję proboszcza parafii pw. Matki Bożej Opieki w Załużu w gminie Lubaczów. Następnie był proboszczem parafii Łosiniec, Sól i w latach 2008 – 2018 parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie. Przez ostatnie lata był proboszczem w Deszkowicach. Ks. Piotr Podborny zmarł w sobotę, 4 grudnia 2021 r.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka w środę (8 grudnia 2021 r.) w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 15.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Deszkowicach. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się w czwartek (9 grudnia 2021 r.) godz. 13.00 w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Suścu – poinformowała w komunikacie diecezja zamojsko-lubaczowska.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here