W niedzielę wizytacja kanoniczna w Starym Dzikowie

0

W niedzielę (07.04) w parafii Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie będzie miała miejsce wizytacja kanoniczno – duszpasterska. Dokona jej ks. bp. Mariusz Leszczyński.

Zadanie wizytowania parafii przez biskupa diecezjalnego wynika wprost z Kodeksu Prawa Kanonicznego, który mówi, że biskup diecezjalny ma obowiązek wizytowania diecezji w całości lub częściowo, tak by przynajmniej raz na pięć lat zwizytować całą diecezję. Jak czytamy w jednym z artykułów, obowiązek ten biskup spełnia osobiście lub przy pomocy biskupa pomocniczego.

Istotę takiej wizyty doceniał Jan Paweł II nazywając ją „autentycznym czasem łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi”. Dlatego biskup – jak podkreśla papież – powinien odwiedzając parafie zatroszczyć się o spotkania osobiste, zbliżyć się do swojego ludu wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi.

Niedzielna wizyta biskupa Mariusza Leszczyńskiego w parafii Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie rozpocznie się o godz. 8:30 msza świętą w kościele w Moszczanicy. Następnie biskup będzie uczestniczył we mszy w kościele w Nowym Dzikowie, która rozpocznie się o godz. 10:00. Do kościoła parafialnego biskup Leszczyński przyjedzie przed południem, by o godz. 12:00 odprawić mszę św. i uczestniczyć w spotkaniach i błogosławieństwie dzieci i grup formacyjnych – Róż Różańcowych Legionu Maryi, Rady Parafialnej, ministrantów. Na godz. 13.45 zaplanowano także modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym pod przewodnictwem ks. biskupa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here