W niedzielę wizytacja kanoniczna w Starym Dzikowie

0

W niedzielę (07.04) w parafii Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie będzie miała miejsce wizytacja kanoniczno – duszpasterska. Dokona jej ks. bp. Mariusz Leszczyński.

Zadanie wizytowania parafii przez biskupa diecezjalnego wynika wprost z Kodeksu Prawa Kanonicznego, który mówi, że biskup diecezjalny ma obowiązek wizytowania diecezji w całości lub częściowo, tak by przynajmniej raz na pięć lat zwizytować całą diecezję. Jak czytamy w jednym z artykułów, obowiązek ten biskup spełnia osobiście lub przy pomocy biskupa pomocniczego.

Istotę takiej wizyty doceniał Jan Paweł II nazywając ją „autentycznym czasem łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi”. Dlatego biskup – jak podkreśla papież – powinien odwiedzając parafie zatroszczyć się o spotkania osobiste, zbliżyć się do swojego ludu wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi.

Niedzielna wizyta biskupa Mariusza Leszczyńskiego w parafii Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie rozpocznie się o godz. 8:30 msza świętą w kościele w Moszczanicy. Następnie biskup będzie uczestniczył we mszy w kościele w Nowym Dzikowie, która rozpocznie się o godz. 10:00. Do kościoła parafialnego biskup Leszczyński przyjedzie przed południem, by o godz. 12:00 odprawić mszę św. i uczestniczyć w spotkaniach i błogosławieństwie dzieci i grup formacyjnych – Róż Różańcowych Legionu Maryi, Rady Parafialnej, ministrantów. Na godz. 13.45 zaplanowano także modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym pod przewodnictwem ks. biskupa.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here