Stary Dzików: Poświęcą odnowiony nagrobek ks. Józefa Głaza

2

Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” ze Starego Dzikowa zaprasza w niedzielę (24.09) na uroczystość poświęcenia odnowionego nagrobka ks. Józefa Głaza – proboszcza miejscowej parafii w latach 1967-2001.

Fot. Archiwum prywatne rodziny ks. Józefa Głaza.

– Z inicjatywą zbiórki publicznej mającej na celu renowację nagrobka księdza Józefa Głaza, po 16 latach od jego śmierci, wyszło Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” ze Starego Dzikowa. Zbiórka publiczna na ten cel rozpoczęła się w dniu Wszystkich Świętych zeszłego roku na miejscowym cmentarzu, gdzie w 2001 roku pochowany został wieloletni proboszcz. Do akcji włączyły się dziewczyny ze stowarzyszenia, strażacy oraz radni gminy. Składki z parafii, od rodziny księdza Józefa i tych, którzy pamiętają go z dzieciństwa, a mieszkają na końcu Polski, zamknęły się w sumie blisko 17 tysięcy – pisała w lipcowym numerze Ziemia Lubaczowska – Gazeta Mieszkańców Powiatu Lubaczowskiego.

Nagrobek z czarnego granitu jest już gotowy, a w niedzielę zostanie poświęcony. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 11:30. Po mszy zaplanowano procesję na cmentarz i poświęcenie nagrobka.

2 komentarze

  1. Popieram takie organizacje jak Pomozmy Razem ale jak sama nazwa mowi trzeba pomagac tym najbardzie potrzebujacym. Natomiast moim zdaniem jezeli chodzi o sp ksiedza Jozefa Glaza to byl chybiony cel poniewaz ten ksiadz nie pozostawil dobrej opinii po sobie w parafii Stary Dzikow Przykladem moze byc zdjecie przy ulach. Te ule maja rowniez swoja niechlubna tradycje.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here