W niedzielę AeroPiknik Lotniczy w Kresowej Osadzie

0

Niezwykle ciekawie zapowiada się niedzielne (12.09) popołudnie w Baszni Dolnej. W okolicy Kresowej Osady odbędzie się AeroPiknik Lotniczy.

To będzie z pewnością wydarzenie, na które warto wybrać się całymi rodzinami. Na błoniach Kresowej Osady od godz. 13:00 czekać będą pokazy lotów modeli samolotów historycznych, sportowych i akrobacyjnych, lot wózkiem motoparalotniowym z możliwościami sprzętu, skoki spadochronowe (SKY DIVE CLUB). Od godz. 16:00 działać będzie także strefa balonowa, a w niej loty balonem na uwięzi i loty swobodne.

Na miejscu odbędzie się także ekspozycja sprzętu lotniczego symulatory lotów, żyroskop oraz prezentacja modeli szybowców zawodniczych wyrzucanych z ręki – DLG-F3Ki F5J. Nie tylko na najmłodszych czekać będą plenerowe i hangarowe gry i zabawy lotnicze, pokazy z zakresu lotnictwa, kosmonautyki i robotyki. Działać będzie także strefa dla dzieci z grami, warsztatami i konkursami.

Na miejscu będą działały także strefy piwne, gastronomiczne, grill, a w restauracji Kresowej Osady (w godz. 11:00 – 21:00 w hali „Przystanek Kresy”) serwowane będą dania z nowego jesiennego menu.

Około godz. 17.15 zaplanowano lot śmigłowca Robinson R-44, a na godz. 18:30 – przelot samolotu TS 11 ISKRA. Piknik zakończy ok. godz. 19:30 bardzo widowiskowa nocna gala balonowa połączona z pokazem fajerwerków.

Ze względu na spore zainteresowanie wydarzenie, do Baszni Dolnej warto wybrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszystkich podróżnych wybierających się do Kresowej Osady od strony Lubaczowa ze względu na prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 867 i wprowadzony tam ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, zachęcamy do skorzystania z alternatywnej trasy dojazdu przez miejscowość Antoniki.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here