To z pewnością będzie najbardziej odlotowa impreza. W niedzielę 12 września w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbędzie się AeroPiknik Lotniczy.

Organizatorzy zapewniają, że podczas pikniku nie zabraknie lotniczych atrakcji. Uczestnicy zapoznać się będą mogli z historią lotnictwa. Dostępna będzie ekspozycja sprzętu lotniczego.

– Zobaczycie m.in. szybowce, symulatory, modele, makiety i repliki historycznych samolotów. Podczas pikniku przeprowadzone będą pokazy z zakresu lotnictwa i kosmonautyki oraz robotyki – mówią organizatorzy.

Ponadto otwartych zostanie kilka stref tematycznych. W pierwszej na uczestników czekać będzie pokaz lotniczy śmigłowcem R 44 Robinson i pokaz lotniczy PZL TS- 11 Iskra oraz loty wózkiem motoparalotniowym. W drugiej królować będą balony – odbędą się loty balonem na uwięzi na wysokość 30 metrów, loty balonowe swobodne, balonowa rekonstrukcja historyczna i nocna gala balonowa. Trzecia strefa poświęcona będzie modelarstwu. W niej prezentowane będą modele latające, odbędzie się prezentacja walk powietrznych modeli i warsztaty modelarskie.

Spotkać się będzie można z kapitanem pilotem Januszem Centką – Wielokrotnym Mistrzem Świata w Szybownictwie, Uhonorowanym Medalem Lilienthala. Zobaczyć będzie można także wystawę o Franciszku Misztalu – uznanym polskim konstruktorze lotniczym, pochodzącym z Lisich Jam w Gminie Lubaczów. Ostatnia, czwarta strefa przygotowana zostanie dla dzieci. W niej odbywać się będą rodzinne warsztaty plenerowe z klejenia latawców, warsztaty z budowy modeli samolotów i rakiet kosmicznych, warsztaty ze skręcania balonów i budowanie figurek balonowych, konkursy tematyczne, w tym rysunkowy „Ja i mój samolot”, gry i zabawy lotnicze, programowanie i walki robotów sumo. Nie zabraknie baniek mydlanych, lodów, słodyczy i mnóstwa rozmaitej zabawy.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here