Piknik Lotniczy w Laszkach

0

We wtorek (15.08) niebem nad lądowiskiem w Laszkach zawładną piloci, którzy nad głowami publiczności wykonają mistrzowskie akrobacje. Piknik Lotniczy to nie tylko pokazy lotnicze, to też mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Fot. Maciej Sopel, arch.

Piknik Lotniczy jest organizowany z okazji 10-lecia Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, który jest najmłodszym stowarzyszeniem – klubem sportowym działającym od 2007 roku. Wydarzenie podzielone będzie na dwa bloki – w godzinach 10:00-15:25 i 17:00-20:15. Podczas pokazów w powietrzu zaprezentuje się Maciej Pospieszyński – dwukrotny Mistrz Świata akrobacji. Nie zabraknie pokazów w szyku, który zaprezentuje grupa Cellfast Flying Team. Przedstawiony zostanie desant skoczków spadochronowych i desant skoczka z szybowca. Zobaczyć będzie można także samoloty – Neuport oraz SportStar RTC. Odbędzie się nocny przelot paralotni oraz przelot szybowców typu Jantar. Gościem specjalnym Pikniku będzie Karol Dziedzin – uczestnik 5. edycji The Voice of Poland.

Organizatorzy dla uczestników przygotowali także dodatkowe atrakcje: loty zapoznawcze szybowcem, samolotem lub balonem, pokaz sprzętu wojskowego 14.Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną Laszki, jazda konna w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian”, wystawy sprzętu lotniczego i motocykli Harley-Davidson. Zaprezentują się też historyczne grupy rekonstrukcyjne.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali: blok zabaw prowadzony przez Alicję Zając, konkurs plastyczny, kramy z zabawkami, wystawę zabawek drewnianych z Muzeum Ziemi Leżajskiej i wiele innych atrakcji.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here