W piątek ruszy Droga Krzyżowa ulicami Lubaczowa

13

Trwa Wielki Post, w którym katolicy przeżywają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Osoby, które chciałyby lepiej się przygotować do Świąt Wielkanocnych mogą wziąć udział w Wielkopostnej Drodze Krzyżowej, która ruszy ulicami Lubaczowa w najbliższy piątek (26.03) o godz. 19:00.

WYDARZNIE ZOSTAŁO ODWOŁANE!

Fot. ZSP w Baszni Dolnej, arch.

Czas pokuty to okres przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. Jedną z form przygotowania jest uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. To nabożeństwo upamiętniające przejście Jezusa Chrystusa z krzyżem ulicami Jerozolimy z pretorium Piłata na Golgotę. W tym roku w Lubaczowie wierni, w atmosferze szumu ulicy, rozświetlonej latarniami i reflektorami samochodów, wyznają swoją wiarę w zbawczą Mękę Zbawiciela. O godz. 19:00, po mszy świętej wyjdą z Konkatedry i przejdą ul. Rynek, Konopnickiej, Unii Lubelskiej i Abp. Baziaka. Droga Krzyżowa zakończy się w kościele św. Karola Boromeusza błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego.

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec lub lampionów oraz przypominają o zachowaniu dystansu i obowiązkowych maseczkach zakrywających nos i usta.

AH, elubaczow.com

13 komentarze

 1. A czy Droga Krzyżowa nie powinna odbyć się tylko dookoła Kościoła? Lub nawet w Kościele – tak jak prowadzona jest w piątek, gdzie ksiądz czyta, a dwóch ministrantów z krzyżem idzie od stacji do stacji? Wcale się nie dziwimy, że podnosi się krzyk, że zamyka się szkoły, hotele, restauracje itp. a tu w dobie ogromnego wzrostu zachorowań na covid-19, w dobie „narodowego lockdownu”

 2. No jak to, przecież ks. proboszcz z parafii Stanisława musi odczytać swoje trzy mowy: powitalną, środkową i końcową oraz pożyczyć smacznego obiadu i zachęcić do zakupu prasy. Nie odmawiajcie mu tej okazji w czasie pandemii.

 3. Czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem? Uroczystość odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Spacer (także na Drodze Krzyżowej) na świeżym powietrzu służy zdrowiu. Poza tym nikt nie zmusza do uczestnictwa. Ja uważam jednak, że pozamykanie się w domach to najgorsze rozwiązanie.

  • Wczoraj na konferencji prasowej minister zdrowia był oburzony protestem anty Civic mimo że ten odbywał się na powietrzu. Tłumaczył że cały czas obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Według Ciebie są równi i równiejsi? I co to za argument że idzie kto chce? A jak się tam zarazi pani albo pan który z Tobą pracuje i jutro w pracy przekaże Ci wirusa to będzie ok. ?

   • Wierz mi, że kolega czy koleżanka z pracy szybciej przyniesie Ci wirusa ze sklepu niż ze spaceru. Jeśli będzie zachowany dystans i maseczki (których skuteczność nota bene jest pod znakiem zapytania) to ryzyko jest tu znikome. Znam osoby, które mieszkają razem w bloku i jedni z mieszkania mają wirusa, inni nie – więc o czym my tu mówimy?

 4. Wznoszę swe oczy ku górom skąd przyjdzie mi pomoc
  Pomoc od Pana, wszak Bogiem On miłosiernym jest
  Kiedy zbłądzimy sam szuka nas, by w swe ramiona wziąć
  Rany uleczyć krwią swoich ran, nowe życie tchnąć
  Błogosławieni miłosierni
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią
  Błogosławieni miłosierni
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią
  Gdyby nam Pan nie odpuścił win, któż ostać by się mógł?
  Lecz On przebacza, przeto i my czyńmy jak nasz Bóg!
  Błogosławieni miłosierni,
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni miłosierni,
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Pan Syna krwią zmazał wszelki dług,
  Syn z grobu żywy wstał,
  Panem jest Jezus, mówi w nas Duch,
  Niech to widzi świat.
  Błogosławieni miłosierni,
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni miłosierni,
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Więc odrzuć lęk i wiernym bądź!
  Swe troski Panu złóż!
  I ufaj bo zmartwychwstał
  I wciąż żyje Pan, twój Bóg!
  Błogosławieni miłosierni,
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni miłosierni,
  Albowiem oni miłosierdzia dostąpią

   • Nie powiedziałem, że „jak ktoś w maseczce to ma siano w mózgu”. Ja noszę wyłącznie w bardzo ruchliwych miejscach, bo stare babcie by mnie wzrokiem zjadły.
    Samozwańczym ekspertem może i jestem, ale wolę czerpać wiedzę z wielu źródeł i wyrabiać sobie zdanie, niż słuchać przekupione gęby paplające te same regułki w TVPiS i tego typu stacjach. A tak właśnie robi wymienione przeze mnie „90%”.
    A po drugie beka z ludzi, którzy nie widzą, że żywcem jest niszczona klasa średnia, lokalni przedsiębiorcy itd. Ja mogę się mylić, ale za 5/10 lat zobaczymy kto miał rację. Wy covidianie, czy my których tak usilnie marginalizujecie wyzywając od „foliarzy, debili, samozwańczych ekspertów”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here