W powiecie lubaczowskim upamiętniono bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W trakcie tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości oraz zapalono znicze na mogiłach.

W tym roku obchody miały nieco skromniejszy wymiar. W ich ramach w niedzielę (28.02) po mszach świętych zbierano fundusze na cele Fundacji Niezłomni. Zajmuje się ona przywracaniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych oraz krzewieniem ideałów, którymi byli wierni.

Z kolei w poniedziałek (01.03) złożono kwiaty Pomniku Niepodległości, a na mogiłach  żołnierzy AK na cmentarzu komunalnym zapalono znicze. Na naszym terenie żołnierzami walczącymi z komunistycznym najeźdźcą byli m.in. ks. Wiktor Haas Panecki ps. Pewny, Zdzisław Zathey ps. Gładzicki czy Karol Kostecki ps. Kostek. Obchody zakończyła msza święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w Konkatedrze.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

  1. Jak widac,czerwone bydlo i ich pogrobowcy nadal trzymaja sie hasla-proletariusze wszystkich krajow,laczcie sie! a skoro bydlo to powinni byc oznakowani,z pieczatka na czerwonym czerepie. W ub sb pracowali zwyrodnialcy albo analfabeci. Albo jedno i drugie jednoczesnie. I kazdemu takiemu bandziorowi powiedzialbym to prosto w jego sbecki ryj

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here