Leśnicy z Oleszyc przygotowują się do kolejnej submisji drewna cennego

0

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie rozpoczęła submisję najcenniejszego drewna, czyli specjalną formę sprzedaży drewna najwyższej jakości. Obecnie trwają prace przygotowawcze, drewno jest mierzone, numerowane i katalogowane, a od 16 lutego będzie dostępne dla potencjalnych nabywców.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Nadleśnictwo Oleszyce, archiwum.

Już po raz dwudziesty drugi Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie organizuje submisję drewna cennego, czyli pisemną, ofertową licytację najbardziej wartościowych okazów drewna. W tym roku na składach submisji w Oleszycach i Załużu wystawiono ok. 1700 m3 wyselekcjonowanego drewna z przeznaczeniem do przerobu na okleinę (fornir). Są to dąb szypułkowy, buk pospolity, olsza czarna, jesion wyniosły, dąb czerwony, modrzew.

Wybrane sztuki są transportowane na składnicę, gdzie po raz kolejny, z bardzo dużą dokładnością są mierzone, by móc określić ich wymiar i masę. Każda sztuka otrzymuje swój numer losu, na który oferenci składają swoje propozycje cenowe. – wyjaśniają leśnicy.

O tym, kto złożył najwyższą ofertę dowiemy się 23 lutego. Rozstrzygnięcie odbędzie się w Nadleśnictwie Brzozów.

Wszelkich informacji dotyczących submisji udziela Wydział Gospodarki Drewnem RDLP w Krośnie (e-mail: marketing@krosno.lasy.gov.pl, tel. +48 728 588 925).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here